Рабінович звинувачує Супрун в "знищенні медицини" і просить НАБУ розслідувати її діяльність

Новини Медицина 13.10.2017 - 10:24
Фото: Вадим Рабінович (zagittya.com.ua)
Фото: Вадим Рабінович (zagittya.com.ua)

Він зазначив, що Супрун вже протягом декількох місяців незаконно очолює МОЗ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) має розслідувати діяльність виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, яка "порушує Конституцію, відбираючи в людей право на безкоштовну медичну допомогу". Таку думку в прямому ефірі телеканалу NewsOne висловив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.

Він підкреслив, що необхідно припинити "знищення української медицини" і не допустити призначення Супрун главою МОЗ.

"Мені хочеться вірити, що ні у одного парламентарія просто не підніметься рука проголосувати за призначення Супрун главою МОЗ. За це не вирішить голосувати навіть "Опозиційний блок", мені так здається... Хоча вони свою продажність вже показали. Саме Супрун систематично знищує безкоштовну медицину в нашій країні, вона прирікає мільйони людей на позбавлення конституційного права про медичну допомогу від держави. Я також вірю, що так звана медична реформа не пройде в парламенті", – заявив політик.

Він зазначив, що Супрун вже протягом декількох місяців незаконно очолює Міністерство охорони здоров'я, і пообіцяв звернутися з цього приводу до суду.

"Супрун нахабно порушила Конституцію, де написано, що люди мають право на безкоштовну охорону здоров'я. "Волонтер з Майдану", як її одного разу назвав Гройсман, задекларувавши сотні мільйонів десь в Чикаго, трощить нашу медицину! А де ми її потім шукати будемо? Як і Яресько (екс-міністр фінансів України Наталія Яресько, – ред.) – в Пуерто-Рико? Вдумайтеся, Супрун навіть не звітує перед профільним парламентським комітетом про закупівлі прострочених медикаментів на мільярди гривень, посилаючись на державну таємницю! Ми всі з глузду з'їхали? Як може хтось засекретити від парламенту закупівлі ліків? Як держава може відмовитися від онкохворих? Як можна скасувати швидкі, візити лікарів, замінити фахівців парамедиками? Де ця розрекламована програма "Безкоштовні ліки"? Як можна ставити експерименти з ліками на українцях і радіти законами про пересадку органів? Ми що, не розуміємо: вони завтра скажуть – у вас дві нирки, як же ви не можете заплатити за комуналку!", – заявив народний депутат

Він підкреслив, що урядова медична реформа "фактично прирікає на смерть" 4 млн українців, більшість з яких – пенсіонери.

"Ольга Богомолець, голова комітету ВР з охорони здоров'я заявила, що 4 млн українців, більшість з яких пенсіонери, взагалі не зможуть отримати ніяку допомогу. Влада такою "медреформою" фактично прирікає на смерть літніх людей, непрацездатних жителів країни", – констатував політик.

Він звернувся до НАБУ з вимогою розслідувати діяльність Супрун на посаді в.о. міністра охорони здоров'я і не допустити руйнування української медицини.

"Я вимагаю від НАБУ розібратися з Супрун та її міністерством, тому що мені боляче за людей, які не можуть отримати належний їм безкоштовне медичне обслуговування, боляче за своїх виборців. Я розумію, що Супрун створює Фонд охорони здоров'я в 100 млрд – і у наших казнокрадів вже слинки течуть на цей фонд, тому її поки не віддадуть. Супрун накупила прострочених ліків на мільйони – і у нас всі мовчать, ніхто слова не скаже! Вона комітету парламенту не звітує за витрачені бюджетні гроші! Що це таке? Я мовчати не збираюся, я вимагаю від НАБУ розслідувати діяльність Супрун та припинити знищення української медицини!", – резюмував Рабінович.