ru ua

Путін за допуск до місця аварії малайзійського лайнера групи експертів під егідою ICAO

Президент Росії Володимир Путін виступає за допуск до місця аварії малайзійського лайнера групи експертів під егідою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

Президент Росії Володимир Путін (на фото) виступає за допуск до місця аварії малайзійського лайнера групи експертів під егідою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). Про це йдеться в нічному зверненні Путіна.

"Необхідно зробити все, щоб забезпечити безпеку роботи міжнародних експертів на місці трагедії. Сьогодні там вже працюють представники Донбасу, Донецька, представники МНС України, експерти Малайзії. Але цього недостатньо. Необхідно, щоб на місці катастрофи працювала повноцінна група експертів під егідою ІКАО, відповідна міжнародна комісія. Потрібно зробити все для забезпечення її повної, абсолютної безпеки, забезпечити необхідні для її роботи гуманітарні коридори", - наголошує Путін.

При цьому Президент РФ вважає, що трагедії з літаком не сталося б, якби не бойові дії на Донбасі.

"Ми неодноразово закликали всі протиборчі сторони негайно припинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів. З упевненістю можна сказати, що якби 28 червня бойові дії на сході України не були поновлені, то й цієї трагедії напевно б не сталося", - заявляє Путін.

Він закликає також не використовувати трагедію в політичних цілях.

"Водночас ніхто не повинен і не має права використовувати цю трагедію для досягнення вузькокорисливих політичних цілей. Такі події мають не роз'єднувати, а об'єднувати людей. Потрібно, щоб всі люди, які відповідають за ситуацію в регіоні, підвищили свою відповідальність і перед власним народом, і перед народами тих країн, представники яких стали жертвами цієї катастрофи", - заявляє Путін.

Також російський лідер обіцяє зробити все можливе, щоб припинити бойові зіткнення.

"Зі свого боку Росія зробить все, що від нас залежить, аби конфлікт на сході України перейшов із сьогоднішньої військової фази у фазу обговорення за столом переговорів мирними і винятково дипломатичними засобами", - заявив Путін.

Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - ​​Куала-Лумпур (рейс MH17). За попередніми даними, загинули всі 298 осіб, які перебували на облавку: 283 пасажири, серед яких 3 дітей, і 15 членів екіпажу.

У числі жертв - 192 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 44 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великої Британії, в одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади та 1 - Нової Зеландії.

Влада України стверджує, що літак збили бойовики. Водночас бойовики заперечують свою причетність до інциденту.