Путін затвердив концепцію зовнішньої політики РФ зі збереженням загрози протистояння з США

НовиниПолітика    01.12.2016 - 16:38
Путін затвердив концепцію зовнішньої політики РФ
Путін затвердив концепцію зовнішньої політики РФ

РФ констатує, що ймовірність ядерної війни невелика

Президент Росії Володимир Путін затвердив концепцію зовнішньої політики РФ зі збереженням загрози протистояння з США. Про це повідомляє ТАСС.

"Росія не визнає екстериторіального здійснення США своєї юрисдикції поза рамками міжнародного права, не сприймає спроб надання військового, політичного, економічного чи іншого тиску і залишає за собою право жорстко реагувати на недружні дії, в тому числі шляхом зміцнення національної оборони і прийняття дзеркальних або асиметричних заходів", - сказано в стратегії.

Відзначається, що РФ розглядає створення протиракетної оборони (ПРО) США як загрозу своїй безпеці і залишає за собою право на відповідні заходи.

"Росія розглядає створення глобальної системи протиракетної оборони США як загрозу своїй національній безпеці і залишає за собою право прийняття адекватних заходів у відповідь", - свідчить документ.

При цьому наголошується, що РФ виступає за конструктивну співпрацю з США в сфері контролю над озброєннями.

"Росія виступає за конструктивну співпрацю з США в сфері контролю над озброєннями з обов'язковим урахуванням нерозривного взаємозв'язку між стратегічними наступальними і оборонними засобами, імперативності надання процесу ядерного роззброєння багатостороннього характеру. Російська Федерація виходить з того, що переговори про подальші скорочення стратегічних наступальних озброєнь можливі тільки з урахуванням всіх без винятку факторів, що впливають на глобальну стратегічну стабільність", - підкреслюється в концепції.

При цьому Російська Федерація констатує загострення протиріч, проте виходить з того, що ймовірність повномасштабної війни, в тому числі ядерної, невелика.

"В умовах загострення політичних, соціальних, економічних протиріч і зростання нестабільності світової політичної і економічної системи підвищується роль фактора сили в міжнародних відносинах... Не дивлячись на те, що небезпека розв'язання великомасштабної війни, в тому числі ядерної, між провідними державами залишається невисокою, зростають ризики їх втягування в регіональні конфлікти і ескалації криз", - сказано в документі.

Нагадаємо, раніше Путін висловив надію, що з приходом нової адміністрації США з'явиться шанс налагодити російсько-американські відносини.

On Top