ua en ru

Путін: Росія підготувала силовиків для Білорусі

Путін: Росія підготувала силовиків для Білорусі Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)
Автор: РБК-Украина

Російська Федерація підготувала резерв з силовиків, які можуть бути направлені для врегулювання ситуації в Білорусі. Підрозділи будуть використані тільки в разі загострення в країні.

Про це в інтерв'ю "Росія 24" розповів президент Росії Володимир Путін.

За його словами, в договорах про колективну безпеку і про Союзну державу є статті про допомогу в захисті суверенітету, зовнішніх кордонів і в захисті стабільності.

"У зв'язку з цим у нас є зобов'язання перед Білоруссю. І Олександр Лукашенко так і поставив питання. Він хотів би, що б Росія при необхідності надала допомогу. Я сказав, що Росія виконає всі свої зобов'язання", - зазначив Путін.

Він також підкреслив, що Лукашенко попросив сформувати "певний резерв із співробітників правоохоронних органів".

"І я це зробив. Але ми домовилися також, що він не буде використаний до тих пір, поки ситуація не буде виходити з-під контролю. Поки екстремістські елементи не переступлять межу і не приступлять до розбою, не почнуть палити машини, будинки і намагатися захопити адміністративні будівлі ", - додав Путін.

Нагадаємо, раніше в Кремлі заявили, що ситуація в Білорусі не передбачає надання військової допомоги з боку Російської Федерації.

При цьому підкреслювалося, що така допомога може бути надана тільки в разі зовнішньої агресії.

Після виборів президента Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що Росія надасть допомогу щодо забезпечення безпеки в країні.