ua en ru

Проти керівництва мережі АТБ відкрито два кримінальні провадження, - нардеп

Проти керівників мережі супермаркетів АТБ відкрито два кримінальних провадження: про фінансування тероризму та про несплату податків. Про це сьогодні під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат від фракції "Радикальна партія Олега Ляшка" Дмитро Лінько, передає кореспондент РБК-Україна.

"Мережа супермаркетів АТБ сьогодні реально існує і працює на територіях ДНР, ЛНР, а також республіки Крим. Більше того, у республіці Крим вона активно розбудовується, відкриваються нові магазини, вони так і називаються АТБ. В ДНР і ЛНР відбулося їх перейменування. Але у нас є підтверджуючі факти, що автомобілі від АТБ сьогодні перевозять туди продукцію, він називається Перший республіканський магазин, але реально це і є АТБ", - повідомив Лінько.

За його словами, також є підтверджуючі фотографії і відеозаписи того, що ці автомобілі перевозять загиблих терористів.

"З огляду на те, що країна сьогодні у стані війни, для того, щоб її зупинити і щоб не підсилювати терористів, сепаратистів на Сході, ми пропонуємо націоналізувати цю мережу супермаркетів АТБ... Під цим законопроектом підписались більше 10 депутатів і ми думаємо, що цей законопроект пройде комітет і знайде підтримку у ВР",- заявив Лінько.

Нардеп також повідомив, що авторам законопроекту про націоналізацію мереж АТБ погрожують кримінальними справами. "Вчора ми отримали публічні погрози від олігархів бізнесу, які погрожують депутатам, що підписались під цим законопроектом, нібито зняттям депутатської недоторканості і притягненням до кримінальної відповідальності",- заявив Лінько.

Він підкреслив, що він і колеги продовжать вимагати від правоохоронних органів всебічного розслідування діяльності АТБ та припинення фінансування тероризму.

У свою чергу, народний депутат, член ради партії "Воля" Ірина Суслова відзначила: "В Криму Росія захопила та націоналізувала не лише майно державне, а й приватне майно. Сьогодні майно та доходи від нього йдуть на підтримку військової агресії проти України, тобто проти кожного з нас... Статтею 41 Конституції України передбачена можливість вилучення об'єктів права власності, приватної власності у тому числі у випадку суспільної необхідності. Ми вбачаємо у цьому суспільну необхідність ... Згідно з пунктом 36 частини 1 Конституції України статті 85, визначення правових засад вилучення об'єктів права приватної власності або націоналізації належить до повноважень ВРУ".

Як повідомив один із авторів законопроекту щодо АТБ народний депутат Ігор Луценко (фракція "Батьківщина"), депутати також підготували законопроект про націоналізацію мережі супермаркетів "Брусничка", яка належать Ренату Ахметову. "Також сьогодні нами було ще подано до реєстрації законопроект про таку саму дію щодо мережі супермаркетів "Брусничка" Ахметова. Це все може стати першою санкцією економічного характеру по відношенню Росії та окупованих територій",- заявив Луценко.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2689 від 21.04.2015 "Про націоналізацію майна торгової мережі "АТБ", авторами якого виступили велика група нардепів. Вони представляють усі п'ять фракцій правлячої коаліції - "Блок Петра Порошенка", "Народний Фронт", "Батьківщину", Радикальну партію, "Самопоміч", є також депутат від партії "Свобода" Андрій Іллєнко та позафракційний Володимир Парасюк.