ua ru

Прокуратура вимагає від Омеляна здати паспорти

Прокуратура вимагає від Омеляна здати паспорти Фото: Володимир Омелян (Віталій Носач, РБК-Україна)

Також у прокуратурі вимагають від Омеляна не спілкуватися зі свідками на час розслідування

Прокуратура вимагає від міністра інфраструктури України Володимира Омеляна здати паспорти і не спілкуватися зі свідками на час розслідування. Про це повідомив прокурор Валентин Мусіяка в Солом'янському районному суді міста Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо суд винесе відповідне рішення і задовольнить клопотання прокуратури, Омелян повинен сплатити 5 млн гривень протягом п'яти днів. Крім того, він буде зобов'язаний здати свій закордонний і дипломатичний паспорт. Не спілкуватися зі свідками. Перелік свідків вказаний у клопотанні", - повідомив прокурор.

Нагадаємо, в ході судового засідання сторона обвинувачення просить суд обрати для Омеляна запобіжний захід у вигляді застави 5 млн гривень. На думку прокуратури, взяття на поруки не забезпечить належної процесуальної поведінки. В даному виробництві сторона звинувачення вимагає суд обрати для Омеляна покарання у вигляді 10 років позбавлення волі без умовного покарання.

У свою чергу сторона захисту просить суд повністю відмовити в обранні запобіжного заходу для міністра інфраструктури України. Зазначимо, що чотири нардепа і міністр готові взяти Омеляна на поруки.

Вчора НАБУ оголосило Омеляну підозру в незаконному збагаченні і приховуванні доходів. У свою чергу під час брифінгу Омелян спростував висунуті проти нього звинувачення. Також він заявив, що на нього здійснюється тиск з боку співробітників НАБУ.

Додамо, що за даними слідства, Омелян за останні вісімнадцять років отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як його витрати тільки в період з 2008 року по квітень 2015 склали не менше 3,45 млн гривень. НАБУ почало розслідування проти Омеляна в жовтні минулого року за фактом декларування міністром недостовірної інформації та незаконного збагачення. Як повідомлялося, Омелян з сім'єю з 2016 року мешкає в будинку вартістю 7 млн гривень, який належить двоюрідній племінниці дружини. За даними НАБУ, доходи, які б дозволили племінниці придбати зазначений будинок, вона не отримувала.