Прокуратура підозрює СЕТАМ в причетності до махінацій з нерухомістю в центрі Києва

Прокуратура підозрює СЕТАМ в причетності до махінацій з нерухомістю в центрі Києва
Фото: СЕТАМ

У СЕТАМ спростували причетність підприємства до оборудок з нерухомістю

Прокуратура Київської області розслідує кримінальну виробництво про протиправному заволодінні багатоповерховим будинком на столичній вулиці Івана Франка. Про це повідомляють "Наші гроші".

"Слідство встановило, що торік невстановлені особи підробили договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ "ХК Киівреставратор" та протокол загальних зборів учасників компанії. Потім вони використовували підроблені документи для реєстрації зміни засновників підприємства, подавши їх 28 вересня 2016 приватному нотаріусу, яка зареєструвала зміни в установчі документи фірми", - повідомили журналісти.

В результаті невстановлені особи злочинним шляхом заволоділи частиною "Киевреставратора" у статутному капіталі ТОВ "ФІК Старе місто" і ТОВ "Терен", а також нерухомістю в центрі Києва, яка належала фірмам.

Згідно з матеріалами справи, 26 жовтня державне підприємство СЕТАМ зареєструвало на ТОВ "Терен" право власності на земельну ділянку площею 609 кв м і багатоповерховий житловий будинок площею понад 2 тис. кв. м, які знаходяться за адресою: Київ, вул. Івана Франка, 15-А.

Наголошується, що минулого тижня у Києві поліція викрила схему незаконного привласнення дорогої нерухомості, до якої причетні посадові особи ДП СЕТАМ, які на підставі підроблених документів здійснювали реєстрацію прав власності на нерухомість для підконтрольних набувачів. Надалі майно на підставі договорів купівлі-продажу відчужувалась третім особам. Одному з учасників схеми 33-річному держреєстратору повідомлено про підозру у вчиненні службового підроблення.

altalt
 

Фото: "Наші гроші"

Зазначимо, що у прес-службі ДП СЕТАМ в коментарі РБК-Україна спростували причетність підприємства до оборудок з нерухомістю.

"ДП СЕТАМ не має жодного відношення до реєстрації змін засновників підприємств ТОВ "ФІК Старе місто" та ТОВ "Терен", більше того на момент реєстрації таких змін 28.09.2016 року підприємство не мало в штаті Державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Так, дійсно 26.10.2016 року  державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  ДП СЕТАМ на підставі  документів, поданих уповноваженими представниками ТОВ "Терен", було здійснено первинну реєстрацію права власності на земельну ділянку кадастровий номер 8000000000:76:013:0034  та багатоповерховий житловий будинок, розташовані за адресою м. Київ вул. І. Франка, 15А", - заявили у прес-службі.

Тобто, пояснюють у СЕТАМ, на момент реєстрації права власності зазначене нерухоме майно вже знаходилось в володінні ТОВ "Терен", а шляхом державної реєстрації лише було внесено зазначену інформацію в Державний реєстр речових прав  на нерухоме майно та їх обтяжень та оформлено право власності.

У ДП також зазначили, що державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, в тому числі державні реєстратори СЕТАМ не мають прав та повноважень перевіряти законність внесення змін в засновники будь яких підприємств, в тому числі ТОВ "Терен", а також не є спеціалістами з встановлення факту підробки документів, які є підставою для реєстрації речових прав на нерухоме майно.

"Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" - "державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав. Втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об’єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом." Таким чином рішення державного реєстратора про вчинення тієї чи іншої реєстраційної дії є самостійним, більше того ні в кого в ДП СЕТАМ крім державного реєстратора не має повноважень на доступ до Реєстру речових прав на нерухомість та їх обтяжень. Також  державний реєстратор не має права відмовити заявнику в проведенні реєстраційної дії, в випадку відповідності поданим документам Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", - підкреслили у держпідприємстві.

Нагадаємо, раніше суд помістив під варту затриманого напередодні ключового фігуранта у справі Курченко", призначивши йому можливість вийти на свободу під заставу в розмірі 15 мільйонів гривень. Про

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся