ua en ru

Прокуратура оскаржила в суді створення народної самооборони у Львівській обл

Прокуратура оскаржила в суді створення народної самооборони у Львівській області.

Прокуратура оскаржила в суді створення народної самооборони у Львівській області. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

"За результатами перевірки, прокуратурою області до Львівського окружного адміністративного суду подано адміністративний позов про визнання протиправними дії Львівської обласної ради щодо включення 11 лютого 2014 р. в порядку денному чергового засідання сесії Львівської обласної ради питання "Про створення комунального підприємства Львівської обласної ради "Муніципальна дружина-народна самооборона" і голосування з цього приводу. У той же час, поставлена вимога про визнання протиправним та скасування вищевказаного рішення", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, в ході її проведення встановлено, що вказане рішення Львівської облради прийнято з порушенням ст. 19 Конституції України та норм чинного законодавства. Очевидними є ознаки протиправності, оскільки Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" (зокрема, положеннями ст. 43), "Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону", Господарським та Цивільним кодексами України не передбачено створення органами місцевого самоврядування комунальних підприємств з метою надання послуг по охороні громадського порядку і громадської безпеки. Мета створення такого комунального підприємства не відповідає і положенням Закону України "Про охоронну діяльність", адже відповідно до п. 1 ст. 1 цього Закону охоронна діяльність - це надання послуг з охорони власності та громадян, а тому така не пов'язується з видами діяльності комунального підприємства, як надання послуг з охорони громадського порядку та громадської безпеки.

Також Львівською обласною радою з порушенням вимог чинного законодавства включено до порядку денного питання щодо голосування за це рішення. Так, згідно відеозапису засідання сесії обласної ради, проект вищевказаного рішення попередньо не готувався не реєструвався, не візувався, в комісіях обласної ради або президії не обговорювалося і не приймався.