Прокуратура почала вилучати житло у 20 тис. жителів Бучі, - юрист

НовиниСуспільство    24.10.2016 - 12:12
20 тисяч жителів міста Буча можуть втратити своє житло
20 тисяч жителів міста Буча можуть втратити своє житло

20 тисяч жителів міста Буча під Києвом втратять своє житло та ділянки в ході розслідування ГПУ за фактом розпаювання 890 гектарів лісової зони в межах міста, який відбувся в 2004-му році. Про це заявив юрист Бучанської міськради Тарас Шаправський під час зборів Бучацької громади на Київській площі в Бучі, повідомляють українські ЗМІ.

За його словами, органи прокуратури подають позови про вилучення на користь держави земельних ділянок, на яких розташовано житло бучан та об'єкти соцінфраструктури.

"На даний момент таких позовів вже більше 20. Це тільки початок. На деякі земельні ділянки з цих 890 га прокуратурою накладається арешт та, відповідно, заборону ними розпоряджатися. Надалі, наскільки мені відомо, прокуратура збирається подавати ще кілька сотень позовів", - цитують ЗМІ Шаправського.

Як зазначає видання, 23 жовтня жителі Бучі провели масове віче в центрі міста, в ході якого прийняли рішення звертатися президента, Верховної Ради, оскільки, на їхнє переконання, розслідування ГПУ загрожує закінчиться для городян масової втратою майна, зокрема земельних ділянок і побудованого на них житла.

За словами Тараса Шаправського, за рішенням Ірпінського міського суду, третину території Бучі, де живуть 20 тис. з 35 тис. городян було визнано заповідним лісом. Усі будівлі, які там розташовані, автоматично визнали незаконними. "Виходячи з судового вирішення, вся ця територія 890 га є заповідним лісом. І якщо цієї юридичної несправедливості не усунути, то на ці землі хтось заявить претензії. Отже, їх подальша доля невідома", - підкреслив юрист.

Він також додав, що дана проблема актуальна, як для будівель соціальної інфраструктури, серед яких 12 навчальних закладів, так і для пересічних мешканців міста. "Ситуація ускладнена тим, що в рамках обшуків у липні цього року з архіву Госгеокадастра вилучені абсолютно всі оригінали проектів землеустрою щодо кожного громадянина, кожної організації. Так само вилучені всі рішення про виділення земельних ділянок. Прокуратура їх і не повернула. Отже, ніхто не може підтвердити, що земельна ділянка належить йому", - цитує видання Шаправського.

Жителі міста в ході віче закликали керівництво країни звернути увагу на проблему, оскільки, за їхніми словами, ситуація незабаром може вийти з-під контролю. Відсутністю кадастрових даних можуть скористатися рейдери, намагаючись заволодіти земельними ділянками. Люди висловили переконання у тому, що кримінальне розслідування ГПУ проти мера міста Анатолія Федорука лише прикриття для чиїхось планів по присвоєнню дорогих бучанских гектарів.

"Ми, люди старшого віку, одержали тут землю, коли Федорук ще, напевно, і не народився. Невже у мене заберуть цей будинок, який я заробила? Я 10 років відпрацювала на півночі, щоб його побудувати. Навіщо таке знущання над народом? Це не над Федоруком знущання, це знущання над народом", - заявила 80-річна учасниця віче. За її словами, вона отримала ділянку під забудову ще в 1982 році, але саме сьогодні його раптом визнали лісом.

Міський голова Бучі Анатолій Федорук у свою чергу висловив припущення, що розкручування цієї справи дуже скоро може привести місто до колапсу.

"Люди позбавлені можливості розпоряджатися своїм майном. І не тільки ГПУ, але і шахраї можуть позбавити будь-якого громадянина права власності на його земельну ділянку. Але як би там не було, ми повинні діяти виключно в правовому полі. У судовому порядку доводити, що Буча знаходиться в чітких межах і право громадян на власність ніхто не має права порушувати", - заявив Анатолій Федорук.

On Top