Прокуратура Києва підозрює ДТЕК у нанесенні 250 млн гривень збитків громаді Києва

НовиниНадзвичайні події    28.09.2016 - 12:33
Фото: прокуратура Києва взялася за "Київенерго"
Фото: прокуратура Києва взялася за "Київенерго"
У Києві затримали екс-главу комунального підприємства, підозрюваного в розтраті 18 млн гривень ДТЕК не має наміру продавати свої шахти, що знаходяться в Росії

Суд дозволив НКЦПФР провести позапланову перевірку "Київенерго" на предмет законності відчуження пакету акцій на користь ДТЕК

Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчого прокуратури Києва дозволив Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ "Київенерго". Відповідне рішення суду зареєстровано в Єдиному реєстрі судових рішень.

за матеріалами слухання, мова йде про законність передачі 12,73% акцій "Київенерго", які належали громаді Києва.

Факт передачі було встановлено в ході слідства по кримінальній справі №42014100000000932, що київська прокуратура почала ще в 2014 році. Тоді перевірка встановила, що в 2004 році Київрада безкоштовно передав 12,73% акцій "Київенерго" у статутний капітал ЗАТ "Київенергохолдинг". А після ряду перепродажів, в тому числі через нерезидентів (кіпрські компанії) пакет викупила група ДТЕК Ріната Ахметова.

За оцінкою прокуратури, приблизна вартість відчуженого пакета акцій становить близько 250 млн грн.

Раніше, в жовтні 1999 року, Кабінет міністрів схвалив передачу 12,73% акцій статутного фонду АК "Київенерго", з держвласності в комунальну власність територіальної громади Києва, яка планувала створити єдиний комплекс із забезпечення міста енергоресурсами, водою та водовідведенням — ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг".

У 2004 році Київрада передала зазначені акції "Київенерго", пакети акцій ВАТ "Київгаз" (60%) і ВАТ "Київводоканал" (67%) у статутний фонд "Київенергохолдинг". Вартість пакету акцій "Київенерго" становила 77,5 млн гривень.

У 2007 році було створено ТОВ "Київські енергосистеми", в статутний фонд якого увійшли 12,73% акцій "Київенерго". Засновниками "Київських енергосистем" стали ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг", ТОВ "Центр-інвест" і ТОВ "Евросфера".

Статутний фонд нової компанії, завдяки "свіжим вливанням" збільшився з 42 тис. гривень до 158 млн гривень. З яких - 77,5 млн гривень акції "Київенерго", "Евросфера" внесла 47,5 млн гривень, а "Центр-інвест" — 33,2 млн гривень.

Таким чином, частка "Київенергохолдинг" склала 49% статутного капіталу, "Центр-інвест" і "Евросфера" - 51%.

Перевага в голосах дозволило "Київським енергосистем" у червні 2007 року передати акції "Київенерго" на користь нерезидента — КОО "ТрелодияИнвестмент" (Кіпр).

З 2007 по 2012 рік зазначений пакет "Київенерго" переходив із рук в руки, поки його не викупила група ДТЕК.

Прокуратура Києва підозрює, що за відчуження пакету "Київенерго" громаді столиці завдано збитків у сумі 250 млн гривень.

Нагадаємо, заборгованість киян перед "Київенерго" перевищила 1,7 млрд гривень.

Читайте в розділі

Twitter, Amazon і Spotify піддалися кібератаці

З аеропорту Лондона евакуювали близько 500 людей через "хімічний інцидент"

Суд заарештував 2 підозрюваних у викраденні людей у Київській області

On Top