Прокуратура Івано-Франківської обл. розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку гравію на р. Прут

Середа 10 квітня 2013 18:20

Прокуратура Івано-Франківської області розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку 20 тис. т гравію на р. Прут. Про це йдеться в повідомленні відомства.

"За фактом видобутку піщано-гравійної суміші із берегів річки Прут в селі Шепарівці Коломийського району Прикарпаття у період з 1 по 9 квітня 2013 р. розпочато кримінальне провадження. Прокуратура занепокоєна ситуацією з видобутком гравію через посилення загрози підтоплення населених пунктів, які знаходяться в низинах русел річок", - йдеться в повідомленні.

Попередньо встановлено, що у період з 1 по 9 квітня невідомі особи незаконно вивезли приблизно 800 вантажних машин суміши, а це щонайменше 20 тис. т.

"Видобуток проводився без відповідних дозвільних на це документів. Це в той період коли на Прикарпатті існує реальна загроза підтоплення населених пунктів, які знаходяться в низинах русел річок. Але це, як бачимо, не зупиняє окремих осіб і заради власних комерційних інтересів вони вчиняють такі незаконні дії", - сказав заступник прокурора області Олег Кіпер.

На березі річки правоохоронцями було виявлено 6 вантажних автомобілів марки Volvo. Кожна з них завантажена піщано-гравійною сумішшю від 25 до 30 т. Попередньо встановлено, що незаконно вибраний гравій призначався для будівництва торгового центру в м. Коломия.

Завантажені гравієм машини вилучені та поміщені на арешт майданчик.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр).

На даний час встановлюються особи, які організували незаконний видобуток корисних копалин та матеріальні збитки, спричинені навколишньому природному середовищу.

Читайте також: Прокуратура викрила незаконне відчуження військового майна, що завдало збитків державі на 28 млн грн

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся