ru ua

Прогрес в українському питанні неможливий без відведення російських військ від кордону України, - Керрі

США вважає, що реальний прогрес в українському питанні неможливий без відведення російських військ від кордонів з Україною.

США вважає, що реальний прогрес в українському питанні неможливий без відведення російських військ від кордонів з Україною. Про це 30 березня держсекретар США Джон Керрі заявив журналістам за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, передає прес-служба Державного департаменту США.

"Реальний прогрес у вирішенні українського питання неможливий без відведення російських військ від українського кордону. США стурбовані фактом знаходження такої кількості військових і це, безумовно, не створює клімат, необхідний для діалогу. Це не той меседж, який очікують як міжнародне співтовариство, так і Україна" , - заявив Керрі.

Він також підкреслив, що фактор розташування російських військ на кордоні з Україною є недоцільним.

"Питання зараз навіть не в правильності чи легальності, питання - в стратегічній доцільності і в тому, наскільки розумно концентрувати озброєні війська на кордоні і одночасно заявляти про бажання деескалації конфлікту", - сказав Керрі.

Нагадаємо, 30 березня в Парижі відбулася зустріч держсекретаря США Джона Керрі та глави МЗС РФ Сергія Лаврова, на якій обговорювалися питання щодо врегулювання кризи в Україні. Раніше, 29 березня, відбулася телефонна розмова між Президентом США Бараком Обамою і Президентом Росії Володимиром Путіним, ініційований російською стороною.