Профільний комітет ВР вважає недоцільним скасування ліцензування архітектурно-будівельної діяльності, - Лисов

Комітет Верховної Ради України (ВР) з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує парламенту прийняти у другому читанні законопроект № 10131 про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( щодо ліцензування господарської діяльності у будівництві), залишивши вимога про ліцензування архітектурно-будівельної діяльності. Про це РБК-Україна заявив заступник голови комітету Ігор Лисов.

"Враховуючи звернення Мінрегіонбуду щодо окремих поправок, порівняльну таблицю був доопрацьований. Зокрема, пропонується встановити, що ліцензуванню підлягає господарська діяльність, пов'язана з розробкою містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням і будівництвом об'єктів IV та V категорій складності", - заявив Лисов .

Комітет прийняв рішення рекомендувати Кабінету міністрів України повернутися до питань нормативного забезпечення процедур ліцензування архітектурної і будівельної діяльності та сертифікації фахівців, які беруть участь у створенні об'єктів архітектури. Зокрема, передбачити:

Збереження системи державного ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури - розробників проектної та містобудівної документації, виконавців будівельних і (або) монтажних робіт інженерного обладнання, що відносяться до IV і V категорій складності.

Обов'язковість сертифікації виключно тих виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю.

Для господарюючих суб'єктів - юридичних осіб, які отримали ліцензію на здійснення діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, передбачити можливість добровільної сертифікації керівників проектів (головних архітекторів і головних інженерів проектів).

Зменшення оплати за атестацію виконавців.

Читайте також: ВР має намір відмінити ліцензування архітектурно-будівельної діяльності I-III категорій складності.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся