ua ru

Профільний комітет ВР пропонує не нараховувати податок на нерухомість для фізосіб в 2013 р

Комітет Верховної Ради України (ВР) з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості, яким, крім іншого, пропонується не нараховувати податок на нерухомість фізосіб в 2013 р. Про це повідомляє прес-служба ВР.

Законопроектом № 2405 пропонується не оподатковувати податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкти житлової нерухомості, що належать прийомним сім'ям, сім'ям опікунів дітей, в яких виховується троє і більше дітей, а також об'єкти житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, але не більше одного такого об'єкта на дитину.

Згідно з документом, пільги зі сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, використовувані їх власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуваних у підприємницькій діяльності). Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, і використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Законопроектом переглянуто розмір житлової площі, на який будуть надаватися пільги. А саме: ставки податку для фізичних осіб встановлюються у таких розмірах:

для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, сумарна площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, сумарна площа яких перевищує 740 кв. метрів. Тобто, зазначалося на засіданні, пільга на сплату податку буде застосовуватися до сукупної житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що належить платнику податку незалежно від кількості таких об'єктів.

Передбачено також, що для всіх фізичних осіб в 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки нараховуватися і сплачуватися не буде.

Читайте також: Більшість має намір звільнити від сплати податку на нерухомість дітей-сиріт.