Профільний комітет рекомендує Раді заборонити моральне переслідування на робочому місці

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону №4997 про забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону №4997 про забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці. Про це повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради.

Як повідомляється, даний законопроект пропонує визначити поняття "моральне переслідування на робочому місці" та основні його форми; встановити заборону морального переслідування на робочому місці, визначити суб'єктів, наділених повноваженнями щодо захисту від морального переслідування на робочому місці; забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці під час укладання колективних договорів та угод; відшкодування потерпілим моральної шкоди; а також встановити можливість поновлення на роботі та відповідальність за порушення законодавства про захист від морального переслідування на робочому місці тощо.

Під час обговорення у комітеті депутати звернули увагу на те, що 21 грудня 2006 р. Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію (переглянуту), взявши на себе зобов'язання за 74 пунктами з 98, серед яких обов'язок виконувати і статтю 26, яка закріплює право на гідне ставлення на роботі. 6 жовтня 2009 р. Україна подала до Ради Європи другу доповідь стосовно застосування положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), однак, у своїй доповіді не надала інформації по пункту 2 статті 26 Хартії щодо морального переслідування працівників на робочому місці.

"З огляду на це, члени комітет зазначили, що прийняття законопроекту приведе національне законодавство у відповідність із положенням Європейської соціальної хартії (переглянутої), забезпечить гідне ставлення до працівників на роботі", - йдеться у повідомленні.

Члени Комітету звертають увагу на те, що моральне переслідування на робочому місці є одним з видів дискримінації, заборона якої вже передбачена законодавством України.

Також зазначалося, що у Швеції, Франції, Німеччині вже прийняті закони про моральне переслідування на робочому місці.

Нагадаємо, 13 травня 2014 р. народні депутати прийняли закон про запобігання та протидії дискримінації. За відповідне рішення проголосували 236 нардепів

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся