Проектний термін експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС завершиться 2 грудня 2013 р., - "Енергоатом"

НовиниЕкономіка    29.12.2012 - 08:34

Проектний термін експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС завершиться 2 грудня 2013 р. Про це повідомили в прес-служба НАЕК "Енергоатом".

Держінспекцією ядерного регулювання України і Міністерством енергетики та вугільної промисловості погоджено рішення НАЕК "Енергоатом" "Про приведення етапу життєвого циклу "експлуатація" енергоблоку №1 Южно-Української АЕС у відповідність до вимог чинних норм та правил.

У рішенні, зокрема, зазначається, що у 2000 р. законодавством України у сфері використання ядерної енергії, а також нормами та правилами з безпеки було введено визначення окремих етапів життєвого циклу ядерних установок, а саме: вибір майданчика, проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, зняття з експлуатації. Етапи "введення в експлуатацію" та "експлуатація" є різними етапами життєвого циклу ядерної установки. На право впровадження кожного з цих етапів експлуатуюча організація отримує окрему ліцензію. Тому порядок прийняття енергоблоків АЕС у експлуатацію проходить у два етапи: в дослідно-промислову експлуатацію та промислову експлуатацію.

Як пояснили в "Енергоатомі", для енергоблоків, що були введені в експлуатацію до зміни законодавства та нормативної бази, початок етапу життєвого циклу "експлуатація" має відповідати даті закінчення комплексних випробувань на 100%-му рівні потужності (закінчення дослідно-промислової експлуатації). Відповідно, початок промислової експлуатації та початок проектного строку експлуатації має відраховуватися від цієї дати.

"Враховуючи проведений аналіз чинного законодавства, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, державних будівельних норм, обсягу виконаних робіт під час введення у експлуатацію енергоблоку №1 Южно-Української АЕС та низки інших документів, за початок етапу життєвого циклу "експлуатація" першого блоку Южно-Української АЕС визнано 2 грудня 1983 р. Саме в цей день було закінчено комплексні випробування на 100%-му рівні потужності (дослідно-промислову експлуатацію), що згідно з чинними нормативними документами відповідає даті підписання акту Державною приймальною комісією прийняття енергоблоку в промислову експлуатацію. Виходячи з цього, проектний 30-річний термін експлуатації енергоблоку №1 ЮУАЕС має завершитися 2 грудня 2013 р", - зазначили в "Енергоатомі".

Колегія Держінспекції з ядерного регулювання України прийняла також рішення "обмежити енергетичний режим експлуатації реакторної установки енергоблоку №1 ЮУАЕС завершенням 28-ї паливної кампанії 2012 року".

Ця кампанія орієнтовно продовжуватиметься до середини лютого - початку березня 2013 р. По її закінченні енергоблок буде виведено в тривалий планово-попереджувальний ремонт (230 діб) з метою забезпечення виконання повного обсягу заходів програми підвищення рівня безпеки.

Читайте також: Енергоблок №1 ЮАЕС недостатньо безпечний для роботи у 2013 р., - НЕЦУ

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top