Після продажу активів у РФ Прохоров, ймовірно, покине країну, - Кисельов

НовиниПолітика    04.07.2016 - 15:01
Фото: Михайло Прохоров
Фото: Михайло Прохоров

Євген Кисельов прокоментував продаж Михайлом Прохоровим бізнесу в Росії

У власника російської групи "Онексім" Михайла Прохорова давно погіршилися стосунки з Кремлем, і після продажу активів у РФ він, цілком ймовірно, покине країну. Про це РБК-Україна розповів журналіст Євген Кисельов, не з чуток знайомий з російськими реаліями.

"Історія про те, що Михайло Прохоров збирається розпродати свої активи, мені не видається особливої сенсацією. Справа в тому, що на Прохорова в Кремлі давно дивляться косо, а в Росії зараз все вирішує Кремль. Для Кремля Прохоров один з так званих "старих олігархів" - тих, найбагатших російських бізнесменів, які вийшли в лідери, в тому числі і першими засвітилися на публічній майданчику, ще в єльцинські 90-е. Це люди зовсім іншого сорту, зовсім іншої породи, ніж ті, хто зробили свої статки виключно експлуатуючи близькість, лояльність, особисті зв'язки з Володимиром Путіним і членами його оточення. В рамках процесу видавлювання старих олігархів, багато з них розпродали свій бізнес і перебралися в інші країни", - зазначив Кисельов.


як приклад, він навів співвласник консорціуму "Альфа-Груп" Михайла Фрідмана.

"Він відомий тим, що він львів'янин і завжди підкреслює свій зв'язок з українською батьківщиною. При цьому він цілком лояльний Кремлю великий бізнесмен, ніколи ні в чому не замішаний, але тим не менш, він вважав за краще в якийсь момент продати свій головний актив - компанію ТНК-BP, причому продати, що називається, дуже вдало, на піку вартості, і, наскільки мені відомо, більшу частину часу він проводить зараз у Лондоні, де у нього абсолютно новий, ніяк не пов'язаний з Росією бізнес Це типовий випадок", - підкреслив Кисельов.

Він також нагадав, що Михайло Прохоров в Росії, підтримував різного роду гуманітарні проекти, водив дружбу з представниками опозиційно налаштованої російської інтелігенції, вкладав гроші в незалежні засоби масової інформації навіть спробувати увійти в політику.

"Нагадаю, на минулих президентських виборах він балотувався як опозиційний кандидат (зрозуміло, спитавши на це згоду Кремля, але, тим не менш, під опозиційними гаслами) і набрав, між іншим, близько 8% голосів - більше, ніж хто б то не було людей, які намагалися брати участь у президентських виборах 2000, 2004 і 2012 років", - сказав журналіст.

"Я думаю, що Михайло Прохоров, як чоловік розумний, талановитий, у багатьох відносинах неабиякий, просто прорахував, що нічого хорошого в майбутньому його не чекає - ні бізнес, ні його особисто, і поки є можливість продати все, що йому належить за хороші гроші, треба скористатися. Не здивуюся, якщо дуже скоро ми побачимо Михайла Борисовича у якості постійного жителя Лондона, Нью-Йорка чи будь-якої іншої світової столиці. Буду радий помилитися, але, спостерігаючи за всім, що відбувається в Росії, бачу, що всі тренди там погані, всі тренди там не обіцяють людям, демократично налаштованим, ліберально, нічого хорошого, тому і перемагає настрій, яке формулюється двома словами: "Пора валити", - резюмував Кисельов.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що Михайло Прохоров продає всі свої російські активи.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Путін сподівається на повернення до конструктивного діалогу між РФ і США РФ посилила обмеження на транзит українських товарів
On Top