ru ua

Заклики Гузара до силового протистояння йдуть врозріз з церковними канонами, - експерт

Оскільки в Україні церква відокремлена від держави, заклики колишнього глави УГКЦ Любомира Гузара до силового протистояння є думкою приватної особи, а не церковного діяча. Таку думку висловив політичний експерт Дмитро Джангіров, коментуючи заяву Гузара, згідно з яким українці мають право протестувати із зброєю в руках.

«Зрозуміло, в нашій країні, де Церква відділена від держави, дана думка є приватною думкою громадянина України Гузара. Проте, з урахуванням його високого авторитету серед українських католиків східного обряду, таку думку , висловлену публічно, може стати каталізатором протиправних дій протестувальників», - застеріг він.

У зв'язку з цим експерт зазначив, що українській дипломатії має сенс звернути увагу Священного Престолу на заяву кардинала Гузара.

Кроєм того, Джангіров звернув увагу, що заклики Гузара до силового протистояння йдуть врозріз з церковними канонами. «Заява Гузара про право народу на опір унікальне: вищий духовний авторитет третьою за чисельністю християнської конфесії посилається не так на Святе Письмо, а на «природне» право - винахід атеїстів Епохи Відродження», - підкреслив політолог.

Нагадаємо, раніше екс-глава УГКЦ, кардинал Любомир Гузар заявив в інтерв'ю, що протестуючі мають право на збройний опір. Гузар вважає, що право на опір є природним і не вимагає писаної форми.