Для залучення інвесторів ми повинні рухатись швидше за конкурентів, - Ложкін
Ложкін вважає, що створення умов для приходу інвесторів – завдання всіх гілок української влади
Інвестиційний клімат в Україні покращується, але для залучення більших інвестицій українському бізнесу і владі потрібно докласти більше зусиль. Про це на DEF 2017 - Міжнародному економічному форумі в Дніпрі, організованому головою Дніпропетровської ОДА Валентином Резніченком, заявив Борис Ложкін.
"Бізнес – це основа влади, основа росту економіки України. Влада це починає усвідомлювати, і сьогоднішній форум є тому підтвердженням. Підприємці платять податки, формують бюджет. І держава повинна максимально сприяти розвитку підприємництва, робити все, аби бізнес процвітав і заробляв більше коштів", - зазначив він.
Борис Ложкін вважає, що створення умов для приходу інвесторів – завдання всіх гілок української влади, але значна частина відповідальності лежить на представниках бізнесу. Інвестиційний клімат в Україні змінюється, хоча й не настільки динамічно, як хотів би бізнес. Але й бізнес не змінюється так швидко, як очікують інвестори.
"Одна з проблем – в Україні досі замало якісних інвестпроектів, здебільшого вони вимагають ґрунтовного доопрацювання. Я вивчив майже сотню інвестиційних проектів – лише три з них гідні уваги інвесторів. Більшість бізнесменів вважає: поки інвестор не з'явився, наводити лад в компанії необов'язково", - поділився власним досвідом інвестора Борис Ложкін.
За його словами, Україна програє сусідній Білорусі, де майже кожна компанія готова до переговорів із серйозними інвесторами – державні бухгалтерські стандарти відповідають міжнародним, і компанії їх дотримуються. В той же час в Україні значна частка компаній не бачить необхідності дотримуватись міжнародних стандартів, бути готовою до аудиту, юридично структуруватись. Тому, обираючи між Україною і Білоруссю, інвестор обере останню.
"Інвестиції в аудит чи стандарти якості – невеликі гроші, які повернуться гігантськими прибутками. Варто ретельніше проробляти бізнес-плани, навчитись готувати зрозумілу звітність, навести лад зі структурою власності та не заощаджувати на відповідності міжнародним стандартам", - порадив інвестор.
Також він закликав українських підприємців активніше включатись в процес створення комфортних умов ведення бізнесу, лобіювати власні інтереси за допомогою профільних асоціацій, вимагати підтримки від влади.
Серед важливих для країни інвестиційних галузей Борис Ложкін назвав медицину та освіту. Крім того, держава повинна передбачити стимули для розвитку ринку нанотехнологій та робототехніки – перспективної сфери, особливо для сільського господарства.
"Ми конкуруємо за інвестиційний капітал зі всім світом. Для того, аби посилювати позиції в міжнародних рейтингах легкості ведення бізнесу, ми мусимо не просто рухатись, а рухатись швидше за конкурентів", - наголосив Борис Ложкін.
Як повідомлялось раніше, Борис Ложкін в партнерстві з Андрієм Пивоварським створив інвестиційну компанію, яка займається інвестиціями в Україні та Європі із залученням іноземного та вітчизняного капіталу.