ru ua

Присяжнюк: Урожай кримських фруктів виріс на 60%

У Криму продовжують активно розвивати плодоовочеві ринки сільгосппродукції. Адже в регіоні цього року на 60% зріс врожай фруктів, в порівнянні з минулим роком. Торгувати на таких ринках будуть місцеві сільгоспвиробники. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

"Українці вже зрозуміли вигоду закупівлі продовольства на оптових ринках сільгосппродукції. Особливо зараз, в період дозрівання овочів і фруктів. Так, ціни на молоді овочі борщового набору на ОРСП нижче на чверть порівняно з супермаркетами. Якщо ж брати Крим, де вже масово дозрівають персики , сливи, яблука, груші, виноград, ОРСП немає. Тому в регіоні почнуть будувати ринки сільгосппродукції", - зазначив Микола Присяжнюк.

За словами міністра, в даний час в Автономній Республіці діють 24 плодоовочевих ринки. Однак пропозиція свіжих фруктів перевищує можливості таких торгових площ. Тому глава відомства зазначив, що необхідно розширити мережу оптово-роздрібних сільськогосподарських ринків в Криму.

"Це допоможе знизити ціну на фрукти, врожай яких у Криму виріс на 60% порівняно з минулим роком. Загалом на даний момент в регіоні вже зібрали понад 4,5 тис. т плодів і ягід", - додав Микола Присяжнюк.

Крім того, міністр нагадав - щоб зберегти такий високий урожай, в країні будуються сучасні сховища. Зокрема, в найближчі два роки в Україні з'являться 16 сховищ ємністю 140 тисяч тонн для зберігання овочів, фруктів і ягід.