ua en ru

Присутність “Лівели” в регіоні негативно позначається на роботі місцевих підприємств, - заступник голови Полтавської ОДА

Присутність "Лівели" в Полтавськый обл. негативно позначається на роботі місцевих підприємств. Про це в інтерв`ю РБК-Україна повідомив заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Борис Галушко.
«Наприклад, такі компанії, як «Надєжда», «Полтаваавтотранс» та інші, які працюють на Полтавщині, мали певні збитки від діяльності «Лівели». Найбільше, мабуть постраждала «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ), наше переробне підприємство. А воно ж бюджетоутворююче, від цього підприємства великою мірою залежить наповнення бюджету області», - сказав Б.Галушко.
Він зазначив, що на початку лютого керівництво області ініціювало лист до першого віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва. «Нам повідомили, що ця комісія (міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі) вже почала вивчати негативні явища, які пов'язані з діяльністю компанії «Лівела». Маємо надію, що буде певний результат», - сказав Б.Галушко.
Нагадаємо, 22 грудня 2010 р. Вищий адміністративний суд України залишив в силі рішення Харківського апеляційного суда від 31 травня 2010 р., яким було закрито провадження по справі про законність ввозу компанією «Лівела» нафти й нафтопродуктів без уплати акцизу та ПДВ. Раніше, 19 січня 2004 р. Автозаводський суд Кременчука своїм рішенням дозволив українсько-польскому підприємству «Тайстра» та її дочірньому підприємству «Лівела» ввезення товарів в Україну без сплати податків на основі закону «Про іноземні інвестиції» від 1992 р.
За даними консалтингової групи «А-95» (Київ), на початок 2011 р. доля безподаткового імпорту «Лівелой» перевищила 50% загального об`єму імпортного палива.