RU

Природна катастрофа в Японії не викличе нову глобальну економічну рецесію, - експерт

Природна катастрофа в Японії змусить Токіо піти на непопулярні заходи, наприклад схвалити фінансування відновлення країни за рахунок збільшення податків, вважає голова Ради економічних експертів при уряді ФРН, президент Центру європейських економічних досліджень (ZEW) у Маннгеймі професор Вольфганг Франц, передає РБК-daily.

Виходячи з попереднього досвіду можна сказати, що збиток від землетрусів призводить лише до короткострокових спадів виробництва і попиту на світових ринках, проте слід визнати, що раніше мова йшла про катастрофи меншого масштабу. «І все ж, з усіма застереженнями, можна сказати: нова глобальна економічна рецесія нам не загрожує», - зазначив експерт.

За його словами, незважаючи на свої перші заяви, уряду Японії, ймовірно, все-таки доведеться зважаючи на великий держборг розглядати варіант фінансування відбудови народного господарства за рахунок збільшення, хоча б частково, прибуткового податку або податку з обігу. Влада могла б, наприклад, ввести щось подібне до солідарного податку у зв'язку з землетрусом.

«Звичайно, міра ця непопулярна, але чим швидше вона буде здійснена, тим з більшим розумінням її сприймуть платники податків, адже в їхній пам'яті ще будуть свіжі картини страшної катастрофи, - заявив В.Франц .- Таким чином можна уникнути і загрози державного дефолту».