ru ua

Прийняті нещодавно постанова Кабміну і закон ВР про правила транспортування зерна суперечать один одному, - УАК

Прийняті нещодавно постанова Кабміну і закон ВР про правила транспортування зерна суперечать один одному. Про це заявив генеральний директор "Української Аграрної Конфедерації" (УАК) Сергій Стоянов.

Він повідомив, що 18 жовтня 2012 р. з публікацією в газеті "Урядовий кур'єр" набула чинності постанова Кабінету міністрів №932 від 19 вересня ц.р., якою спрощуються правила видачі сертифіката на зерно і продукти його переробки при здійсненні експортно-імпортних операцій. Зокрема, стало необов'язковим оформлення сертифікату якості на зерно при його внутрішньоукраїнських переміщеннях, що є особливо важливим для прискорення обробки вагонів при відвантаження зерна в напрямку портів. Перед цим Кабмін своєю постановою № 692 від 18 липня 2012 р. спростив процедуру сертифікації зернових складів на відповідність наданих ними послуг із зберігання зерна, зробивши безстроковим відповідний сертифікат, що раніше видавався тільки на 1 рік.

Однак 16 жовтня 2012 р. Верховна Рада прийняла законопроект № 10222 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо діяльності Міністерства аграрної політики і продовольства)".

"Не обтяжуючи подробицями, зазначимо - з прийняттям цього законопроекту, яким вносяться зміни до десятки законів України, в т.ч. до закону "Про зерно та ринок зерна в Україні": повертається норма про термін дії сертифіката відповідності протягом всього одного року (ст.11); внутрішньоукраїнські переміщення зерна та продуктів його переробки знову повинні будуть супроводжуватися відповідним сертифікатом якості (ст.21), - заявив Стоянов. - Єдина надія тепер на Президента України, який може почути учасників ринку зерна і, внісши свої пропозиції, повернути законопроект №10222 законодавцям на доопрацювання".

Читайте також: Україна може обмежити експорт пшениці 15-20 листопада, - Мінагрополітики.