ru ua

Причиною кризи "АероСвіту" є конфлікт акціонерів авіакомпанії, - учасники ринку

Найважливішою причиною кризи авіакомпанії "АероСвіт" на думку учасників ринку, є конфлікт акціонерів авіакомпанії, що виник внаслідок деструктивної позиції деяких з них.

"Внаслідок внутрішньокорпоративного конфлікту і систематичного зриву зборів акціонерів, лізингодавці і банки-кредитори почали згортати співпрацю з "АероСвітом". Через деструктивну позиції двох акціонерів (ТОВ "Генавіаінвест" і держава в особі ФДМУ), "АероСвіт" почали сприймати як партнера з ризиками. Внаслідок цього "АероСвіту" відмовляли в пролонгації кредитів, у залученні нових позик. Гостра необхідність у проведенні зборів акціонерів авіакомпанії була пов'язана з планами реструктуризації бізнесу "АероСвіту", необхідності зміни бізнес-моделі роботи компанії внаслідок кризи світової авіагалузі. Невідкладна потреба в цьому стала відчуватися на початку 2011 р., коли у авіакомпанії почали формуватися досить істотні збитки. Існувала низка інших питань, що належать до компетенції акціонерів, які неможливо було вирішити без проведення загальних зборів акціонерів. Наприклад, затвердження програми скорочення витрат, яку не вдалося прийняти через зрив "ГенАвіаІнвесту" і ФДМУ загальних зборів акціонерів "АероСвіту". Загалом, з урахуванням цього, складно було дійти іншого підсумку, ніж той, який ми зараз спостерігаємо", - упевнений секретар наглядової ради авіакомпанії "АероСвіт" Максим Юхименко.

Нагадаємо, що, починаючи з 2010 р. внаслідок відсутності кворуму не відбулися 55-ть з 57-ми скликаних зборів акціонерів "АероСвіту". При цьому з 27-ми зібрань, на порядку денному яких значилися питання "про затвердження істотних угод", 26 не відбулися з причини відсутності кворуму.

При цьому глава наглядової ради авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" Арон Майберг акцентує увагу і на позиції держави, не сприяла виходу "АероСвіту" з кризи.

"Економічна криза чи конфлікт акціонерів стали причиною проблем "АероСвіту" - мені важко сказати, що зіграло головну роль. Але я думаю, що одне доповнювало інше. "АероСвіт" опинився в складній ситуації. Ця ситуація дуже складна для будь-якого менеджменту. Треба висловити велику повагу менеджменту "АероСвіту" - він досить довго і непогано намагався справлятися з цією ситуацією і робив всі кроки, щоб вивести компанію з цієї ситуації. Але, звичайно ж, якщо з одного боку присутній конфлікт акціонерів, а з іншого боку відсутня підтримка держави, то я тоді не розумію, що може зробити менеджмент. Він навіть рішення про фінансування не може прийняти без підтримки акціонерів", - вважає Арон Майберг.