Президента Румунії Бесеску врятувала від імпічменту низька явка на референдумі

Президент Румунії Траян Бесеску залишиться на посту голови держави, тому що явка на референдум про довіру президенту була меншою за 50%, передає Reuters.

За даними румунської виборчої комісії, оприлюдненими 30 липня 2012 р., у референдумі взяли участь 45,9% мешканців країни, з них 80% проголосували за імпічмент Президента. Нагадаємо, для визнання референдуму чинним, у ньому повинні були взяти участь більше половини громадян, які мають право голосу.

Раніше рішенням парламенту 6 липня ц.р. Бесеску був усунений від виконання своїх обов'язків, а 10 липня Конституційний суд Румунії ухвалив, що його усунення відповідає конституції країни. Після рішення парламенту президентські повноваження Бесеску призупинилися на 30 діб.

Питання про імпічмент був винесений на розгляд з мотивацією, що під час своєї роботи на посту Президента Бесеску перевищував повноваження, відведені йому за посадою, зокрема, використовував авторитарні методи і втручався в роботу уряду. Процедуру відсторонення Президента з посади ініціювала опозиційна лівоцентристська коаліція. Останнім часом Бесеску протистоїть прем'єр-міністр Румунії і лідер лівоцентристів Віктор Понта. Сам Бесеску заявляв, що став жертвою державного перевороту. Бесеску звинувачує прем'єра у перевищенні повноважень. Крім того, Понта змушений зараз виправдовуватися від звинувачень у плагіаті.

Нагадаємо, Траян Бесеску став Президентом Румунії у грудні 2004 р. У 2007 р. парламент вже оголошував Бесеску імпічмент, але тоді референдум голосами майже трьох чвертей учасників повернув його на посаду.

Голосування за імпічмент Президенту в румунському парламенті пройшли на тлі стурбованості влади Євросоюзу з приводу верховенства закону в країні. Раніше коаліція Соціал-ліберального союзу (СЛС), партія, яку очолює прем'єр-міністр, звільнила спікерів обох палат парламенту, а також омбудсмена, погрожуючи звільнити суддів Конституційного суду. Спікер Сенату Крін Антонеску з СЛС був призначений тимчасовим виконавцем обов'язків Президента.

Відзначимо, імпічмент Президенту Румунії викликав заклопотаність у влади Євросоюзу і США. Держдепартамент США заявляв, що "такий серйозний крок, як винесення імпічменту, має відбуватися в атмосфері повної прозорості та дотримання всіх законів країни і принципів демократії".

Нагадаємо, на початку цього року попередній уряд Румунії пішов у відставку під тиском вуличних протестів, що прокотилися по країні після того, як влада оголосила про перехід до заходів жорсткої економії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся