ru ua

У президента закликають Раду звернутися до НАБУ та САП по розслідуванню про закупівлю ліків

У президента закликають Раду звернутися до НАБУ та САП по розслідуванню про закупівлю ліків Фото: Ірина Луценко (УНІАН)

Луценко зазначила, що необхідно розібратися, хто зловживає закупівлею ліків з боку держслужбовців

Парламент має звернутися до правоохоронних органів щодо розслідування справи про закупівлю ліків. Про це депутат Верховної ради від фракції "Блок Петра Порошенка", представник президента у ВР Ірина Луценко заявила під час Погоджувальної ради, передає прес-служба БПП.

Депутат зазначила, що ГПУ ще в 2016 році розглядала декілька кримінальних справ щодо закупівлі ліків.

"Вони звернули на це увагу ще в 2016 році. Звернення були до правоохоронних органів. Тому має бути позиція усього парламенту звернутися до НАБУ та САП, щоб вони розібралися, що відбувається із закупівлею ліків у Міністерстві охорони здоров’я. Хто з представників міністерства допустив таку ситуацію, яка ситуація з кримінальними справами", - сказала Луценко.

Нардеп також підкреслила, що необхідно боротися з корупцією, аби розібратися, хто зловживає закупівлею ліків з боку державних службовців.

"Попросимо правоохоронні органи дати оцінку ситуації", - підсумувала парламентар.

Нагадаємо, у 2016 році у матеріалі РБК-Україна "Хотіли як краще: МОЗ провалив міжнародні закупівлі ліків" зазначалося, що реформа державних закупівель ліків, розпочата Міністерством охорони здоров'я в 2015 році, забуксувала. Міжнародні організації, які стали посередниками при закупівлі ліків, не змогли забезпечити своєчасні поставки. У результаті, ліки Україна могла отримати в повному обсязі лише до кінця 2016 року.