Президент Польщі прийняв відставку уряду Я.Качиньского.
Президент Польщі Лех Качиньський офіційно прийняв відставку уряду Ярослава Качиньського. Кабінету міністрів, що йде, доручено виконувати обов'язки до призначення нового складу уряду, повідомляє Reuters.
Пост голови нового уряду займе глава партії "Цивільна платформа" Дональд Туск. Офіційне запрошення про формування нового уряду президент Л.Качиньский має намір направити Д.Туску протягом тижня.
У своїй прощальній промові Я.Качиньский відзначив "виключно скрутні умови", в яких довелося працювати його кабінету, і перерахував досягнення свого уряду в економіці, у внутрішній і зовнішній політиці. Причина недовіри, вираженої партії ПіС на недавніх парламентських виборах, на думку Я.Качиньского - нерозуміння з боку суспільства. "Ми працювали у важких обставинах, і багато громадян виявилися нездібними оцінити їх складність", - підкреслив прем'єр.
Нагадаємо, перемогу на парламентських виборах в Польщі отримала партія "Цивільна платформа" - представникам цієї партії належить 209 місць в 460-місцевому парламенті Польщі. Лідер "Цивільної платформи" і майбутній прем'єр Польщі Д.Туск раніше заявляв, що головним завданням партії стане просування економічних реформ, направлених на приєднання країни до Єврозони до 2012-2013 рр. Крім того, "Цивільна платформа" має намір боротися за виведення польських військ з Іраку, а також за відновлення конструктивного партнерства з Німеччиною, яке похитнуло за період правління братів Качиньських. У своїй прощальній промові Я. Качиньский застеріг Польщу від прискореного вступу до Єврозон.