Прем'єр-міністр Молдавії Володимир Філат і глава Придністров'я Ігор Смірнов провели 9 вересня двосторонню зустріч в Німеччині, обговоривши на ній широке коло питань, що стосуються придністровського врегулювання. Як повідомили в молдавському уряді, зустріч відбулася в німецькому місті Бад-Райхенхаль в рамках їх участі в організованої там міжнародної конференції, присвяченої заходам по зміцненню довіри між Кишиневом і Тирасполем, і пройшла за участю представників робочих груп із заходів зміцнення довіри між правим і лівим берегами Дністра, а також міжнародних експертів.
Як відзначається, в ході дискусій Філат і Смирнов обмінялися думками про перспективи відновлення офіційних переговорів щодо придністровського врегулювання у форматі 5+2 (Росія, Україна, ОБСЄ - гаранти і посередники, Євросоюз і США - спостерігачі, представники Кишинева і Тирасполя - сторони конфлікту).
Сторони також домовилися продовжити роботу для повного деблокування вантажопасажирських залізничних перевезень через Придністровський регіон.
У ході діалогу була відзначена необхідність прийняття подальших зусиль для вирішення складних проблем в галузі зв'язку, зокрема, для відновлення фіксованого і мобільного телефонного зв'язку і поштових послуг.
Також Філат і Смирнов обговорили взаємодію в економічній сфері, зокрема, в контексті усунення бар'єрів і обмежень у цій області.
У ході зустрічі був остаточно скоординований і підписаний загальний Регламент робочих груп експертів по зміцненню довіри і розвитку двосторонньої взаємодії. Мета Регламенту полягає у створенні умов, необхідних для ефективної діяльності названих груп.
Нагадаємо, офіційні переговори щодо придністровського врегулювання у форматі 5+2 були перервані в 2006 р. і досі не відновлені, сторони ведуть лише неформальні консультації. Остання зустріч з придністровського врегулювання відбулася 21 червня 2011 р. в Москві. Чергові консультації пройдуть 22 вересня ц.р. також у столиці РФ.
Кишинів виступає за швидке відновлення офіційних переговорів щодо придністровського врегулювання у форматі 5+2, відзначаючи, що головною метою переговорного процесу для нього є розробка особливого статусу Придністровського регіону за дотримання суверенітету і територіальної цілісності Молдавії в рамках міжнародно визнаних кордонів. Такий підхід розділяють всі міжнародні партнери в процесі врегулювання - Росія, Україна, ОБСЄ, Європейський союз і США. В той же час Тирасполь, спираючись на результати проведених в регіоні референдумів, домагається визнання незалежності Придністровської Молдавської Республіки і виступає за зближення і активний розвиток відносин з Росією.