Прем'єр-міністр Греції не виключає, що країні може знадобитися третій пакет фіндопомоги

НовиниЕкономіка    30.03.2012 - 14:27

Прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос не виключає того, що країні може знадобитися третій пакет фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, якщо заходи жорсткої економії, що приймаються урядом, не дадуть результатів і довіра фінансових ринків не відновиться. "Уряд Греції зробить все можливе, щоб третій пакет допомоги не знадобився. Проте є вірогідність того, що фінансові ринки не відкриють свої двері Афінам навіть у разі виконання всіх пунктів програми бюджетної консолідації. У зв'язку з цим не можна виключати того, що країна буде вимушена звернутися за фінансовою підтримкою, хоча ми повинні зробити всі зусилля, щоб уникнути цього", - сказав Пападімос в інтерв'ю італійським ЗМІ, передає Reuters.

Минулого місяця була досягнута домовленість про надання Афінам другої програми фінансової допомоги від трійки міжнародних кредиторів (Міжнародний валютний фонд, Єврокомісія і Європейський центральний банк) обсягом 130 млрд євро після того, як країна оприлюднила результати програми PSI, що передбачає участь приватного сектору в реструктуризації грецьких боргів. Проте багато аналітиків і представники європейського співтовариства указували, що, незважаючи на досягнуті успіхи, Афінам слід ретельніше підходити до програми бюджетної економії і докладати більше зусиль, щоб досягти цільових показників зі скорочення дефіциту бюджету.

В той же час навіть виконання всіх пунктів програми бюджетної економії не гарантує Афінам виходу з кризи. Грецька економіка знаходиться в глибокій рецесії, населення активно чинить опір урядовим заходам, що ставить під загрозу виконання програми економії бюджетних коштів. На цьому фоні все частіше звучать припущення про те, що третього пакету фінансової допомоги уникнути не вдасться.

Зазначимо, голова департаменту суверенних рейтингів Standard&poor's Моріц Креймер заявив, що Греції може знадобитися нова реструктуризація держборгу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top