Прем'єр Хорватії заявив, що країна має намір перейти на євро

Прем'єр Хорватії заявив, що країна має намір перейти на євро
Фото: Андрій Пленкович (flickr.com)

Хорватія готова до переходу на євро

Республіка Хорватія готова запустити процес введення євро замість куни, що використовується в країні. Про це заявив глава уряду Хорватії Андрій Пленкович, повідомляє Hina.

Зокрема, Андрій Пленкович повідомив, що він абсолютно впевнений, що Хорватія готова до запуску процесу переходу на євро.

Крім того, глава хорватського уряду підкреслив, що країна отримала б численні довгострокові переваги від використання євро як національної валюти, а сам перехід з куни на євро має бути відносно дешевим і швидким.

У той же час, за даними ЗМІ, головною проблемою Хорватії перед переходом на євро стане скорочення державного боргу, який трохи перевищує 80% ВВП.

Варто відзначити, що Хорватія стала членом Євросоюзу 1 липня 2013 року і на сьогоднішній день залишається однією з восьми країн ЄС, які користуються власною національною валютою.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, ще в 2017 році Андрій Пленкович вже заявляв, що його країна має намір стати членом єврозони протягом наступних семи-восьми років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся