Прем'єр Греції заявив, що в республіці буде проведений референдум за новою угодою про борги

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 21:34

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що в республіці буде проведений референдум за новою угодою про борги, що була досягнута з європейськими лідерами минулого тижня.
Зокрема, на загальне голосування грецький уряд має намір винести питання про готовність громадян прийняти політику жорсткої економії бюджетних коштів в обмін на новий пакет допомоги Євросоюзу, передає Reuters.
"Ми довіряємо нашим громадянам, ми віримо в їх розсудливість, ми віримо в правильність їх рішення", - заявив Папандреу, виступаючи перед членами правлячої Соціалістичної партії.
Варто відзначити, що, згідно з опитуваннями, які пройшли 29-30 жовтня ц.р., близько 60% греків відносяться до чергового траншу євро допомоги обсягом 130 млрд євро "негативно або швидше негативно".
Крім проведення референдуму, Папандреу має намір винести на голосування парламенту питання про довіру уряду і політичного курсу, якої він дотримується.
Нагадаємо, 26 жовтня в рамках саміту ЄС була досягнута домовленість про добровільне списання 50% від суми боргу за грецькими облігаціями. Подібна угода дозволить провести списання близько 100 млрд євро. В даний час сукупний державний борг країни перед приватними і національними кредиторами складає близько 350 млрд євро. За оцінкою французького лідера, подібні заходи дозволять Греції до 2020 р. знизити рівень держборгу до 120% від ВВП. Крім того, в обмін на виконання плану скорочення бюджетних витрат ЄС має намір надати Афінам черговий кредитний транш. Незважаючи на настільки значні заходи щодо ліквідації боргової кризи в Греції, прості громадяни не демонструють очевидного захоплення. У великих містах практично без перерви тривають демонстрації і страйк профспілок, учасники яких незадоволені зниженням рівня зарплат.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top