Припинення програми МВФ загрожує посиленням девальваційних ризиків, - Нацбанк

Припинення програми МВФ загрожує посиленням девальваційних ризиків, - Нацбанк
Фото: НБУ застеріг від розриву з МВФ (НБУ)

У НБУ очікують від фонду 2 млрд доларів у цьому році

Нацбанк попереджає про те, що припинення програми макрофінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду може загрожувати Україні посиленням девальваційних та інфляційних ризиків. Про це сьогодні повідомили в прес-службі Національного банку україни (НБУ), передає кореспондент РБК-Україна.

Основним ризиком для отримання запланованої суми коштів Нацбанк вважає відсутність прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності та подальшої співпраці з МВФ.

"У разі дострокового припинення програми МВФ це може загрожувати погіршенням умов доступу на міжнародні фінансові ринки, що може призвести до посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також до зростання ймовірності проблем з обслуговуванням зовнішніх державних зобов'язань у найближчі роки", - відзначили в НБУ.

В 2018 році Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2 млрд доларів, повідомили у Нацбанку.

"У поточному році Національний банк очікує надходження близько 2 млрд доларів США від МВФ, а також отримання урядом кредитів від ЄС та Світового банку", - повідомили в НБУ.

В регуляторі прогнозують, що такі надходження дозволять збільшити міжнародні резерви до 20,5 млрд доларів (або 3,7 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року. Проте в 2019 і 2020 роках з-за пікових виплат за зовнішнім державним боргом у НБУ очікують формування дефіциту зведеного платіжного балансу і скорочення міжнародних резервів.

Нагадаємо, сьогодні, в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Україна розраховує виконати всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги до травня поточного року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся