Головуюча в ЄС Естонія проти бажання Угорщини блокувати євроінтеграцію України

Фото: прапори України і Євросоюзу (flickr.com/petroporoshenko)
Фото: прапори України і Євросоюзу (flickr.com/petroporoshenko)

Законодавство України має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяв на себе Київ, заявили в МЗС Естонії

Міністерство закордонних справ (МЗС) головуючої в Європейському союзі (ЄС) Естонії виступає проти перегляду угоди про асоціацію з Україною, який вимагає Угорщина у зв'язку з новим українським законом про освіту, передає Deutsche Welle.

"Угода про асоціацію між Україною і ЄС щойно набрала чинності, тож нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", - заявили в прес-службі МЗС Естонії.

У відомстві при цьому додали, що українське законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяв на себе Київ. 

Deutsche Welle зазначає, що Німеччина офіційно не коментує вимоги Угорщини переглянути угоду про асоціацію з Україною. Однак у неформальних розмовах німецькі дипломати говорять, що сторонам варто вести діалог і дочекатися висновків Венеціанської комісії.

При цьому в Берліні не задоволені, що Київ не провів ретельних консультацій з сусідами з ЄС, а також з представниками національних меншин до ухвалення закону про освіту.

Нагадаємо, раніше на вимогу Будапешта питання перегляду Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом включили до порядку денного зустрічі Ради Європейського союзу.

On Top