Головування в Європейському союзі з 1 липня переходить до Кіпру

Головування в Європейському союзі сьогодні переходить до Кіпру. Це одна із самих маленьких країн ЄС - населення Республіки Кіпр становить лише близько 800 тис. чоловік.

Головування в ЄС в умовах боргової кризи в єврозоні переходить до держави, яка саме днями заявила про готовність звернутися за фінансовою допомогою до інших країн єврозони і Міжнародного валютного фонду. За оцінками експертів, Кіпру необхідно близько 10 млрд євро. Нинішні проблеми в економіці безпосередньо пов'язані з борговою кризою в Греції.

Проти головування Кіпру в ЄС різко заперечувала Туреччина, яка має статус країни-кандидата на вступ у Євросоюз.

Туреччина - єдина країна світу, що визнає самопроголошену Республіку Північний Кіпр, утворену в 1974 р. турецькою громадою острова. Анкара пообіцяла протягом півроку бойкотувати всі заходи, організовані під егідою головування Кіпру в ЄС, звинувачуючи владу Республіки Кіпр в небажанні вести переговори з турецькою громадою, передає радіо "Свобода".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся