В Україні до кінця 2011 р. буде проведено 11 конкурсів з продажу енергокомпаній вартістю 6 млрд грн, - Рябченко

Голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко підписав помісячний план-графік виставлення на продаж у ІІІ-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"Відповідно до поточних ринкових цін, ці компанії коштують приблизно 6-6,1 млрд грн", - наводить слова Рябченко Reuters.

У серпні буде оголошено тендер на продаж 25% акцій "Київенерго", 50% акцій "Закарпаттяенерго", 45% акцій "Західенерго", 21% акцій "Черкасиобленерго". У вересні буде оголошено тендер на продаж 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Дніпрообленерго". В жовтні - 25,999% акцій "Тернопільобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 28% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго".

"Отже, ми маємо десять конкурсів у поточному році, які ми оголошуємо з продажу, і "Черкасиобленерго" як пакет акцій 21%. У нас підписана угода з ЄБРР, що він (пакет акцій) має продаватися на біржі разом з 25%-м пакетом акцій, який зараз перебуває у статутному фонді "УкрЕСКО", - сказав Рябченко.

За словами Рябченка, це головна приватизація, яка відбудеться у поточному році. Він також нагадав, що є відповідні постанови уряду України щодо цього. Крім того, Рябченко підписав лист НАК ЕКУ для того, щоб НАК ЕКУ енергокомпанії передали відповідні пакети акцій, які виставлені на приватизацію. Рябченко також повідомив, що ті компанії, тендер приватизації яких оголошено в серпні, повинні передати пакети акцій НАК ЕКУ протягом двох днів; ті, яких у вересні - через місяць; ті, яких у жовтні - через два місяці.

"Ми все, що отримаємо від НАК ЕКУ - все виставимо на продаж у повному обсязі... Єдине, що є "Черкасиобленерго". У нас було 46%, і ми 25% по урядовій постанові передаємо НАК ЕКУ, щоб у них від усіх компаній, які ідуть на приватизацію у поточному році, від усіх абсолютно залишилось 25% у статутному фонді".

Рябченко нагадав, що конкурс з продажу відбудеться через 50 днів після оголошення тендеру, а продаж тих компаній, які виставлені на біржу - через 30 днів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся