Запропонований законопроект про вибори нардепів не дозволить провести в Україні чесні вибори, - експерт

НовиниПолітика    05.11.2011 - 11:49

Закон про вибори народних депутатів, внесений до Верховної Ради депутатами від більшості, не дозволить провести в Україні демократичні вибори. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" сказав Говард Дін, колишній кандидат від демократів в Президенти США і нинішній член ради директорів Національного демократичного інституту.
"Згідно з запропонованим законопроектом вибори не можуть бути проведені чесно і справедливо", - сказав він.
За його словами, проект закону про вибори народних депутатів, внесений на цьому тижні на голосування у Верховній Раді, може істотно обмежити конкуренцію під час виборчої кампанії.
"Але ми хочемо вірити словам Президента країни і спікера парламенту, які заявили, що законодавство повинно бути покращено, а недоліки виправлені. Думаю, вони усвідомлюють важливість моменту і розуміють, наскільки критичним сигналом для ваших західних партнерів буде процес подальшого реформування виборчого законодавства... Реальна реформа виборчого законодавства, його поліпшення не на словах, а на ділі, Заходу дасть сигнал, що Україна таки на правильному шляху. Але якщо буде прийнятий закон, що обмежує політичну конкуренцію, то це стане посилом, що в Україні західні цінності не вітаються", - зазначив Дін.
Нагадаємо, доопрацьований проект закону України "Про вибори народних депутатів України" в кінці травня був оприлюднений на сайті Міністерства юстиції України. Законопроект містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5%. 50% депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, решта 50% - по одномандатних округах. Проект закону забороняє участь у виборах у Верховну Раду блоків. У бюлетені для голосування буде виключена графа "Проти всіх".
10 жовтня ц.р. у Верховну Раду України був внесений законопроект про вибори народних депутатів під номером 9265-1 від 10 жовтня 2011 р. Законопроект викликав гостру критику всередині країни. ВР 3 листопада прийняла постанову, згідно з якою була створена комісія з 13 осіб під керівництвом народного депутата з фракції НУ-НС Руслана Князевича з розробки нового законопроекту про вибори народних депутатів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top