ua ru

Уряд запровадив пілотні електронні адмінпослуги у сфері будівництва

Уряд запровадив пілотні електронні адміністративні послуги у сфері будівництва, які введені в рамках реалізації спільного проекту Державного агентства з питань електронного управління України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Уряд запровадив пілотні електронні адміністративні послуги у сфері будівництва, які введені в рамках реалізації спільного проекту Державного агентства з питань електронного управління України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як зазначається, відтепер повідомлення та декларації про початок виконання підготовчих або будівельних робіт можна зареєструвати без відвідування органів влади за допомогою веб-сайту e-dabi.gov.ua.

"Сучасні інформаційні технології в державному управлінні можуть створити своєрідний антикорупційний бар'єр через впровадження прозорих процедур, надаючи можливість контролю за наданням послуг", - сказав координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба.

На першому етапі реалізації спільного проекту введені чотири пілотні електронні адміністративні послуги: реєстрація повідомлення або декларації про початок виконання підготовчих робіт та реєстрація повідомлення або декларації про початок виконання будівельних робіт. Так, громадяни і організації, які починають будівництво (реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) об'єктів I-III категорії складності, можуть отримати необхідні документи без відвідування органів влади. Зазначені послуги замовник може отримати через Інтернет на веб-сайті e-dabi.gov.ua, заповнивши необхідну електронну форму повідомлення або декларації та підписавши її електронним цифровим підписом.

Нагадаємо, в Україні з 15 жовтня почалися відкриті публічні земельні аукціони.