Уряд вкладе у модернізацію економіки 80% коштів МВФ, - М.Азаров
Уряд спрямує на стабілізацію економічної ситуації в державі та на модернізацію національної економіки 80% коштів, виділених МВФ Україні. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні журналістам, повідомляє прес-служба Кабміну.
М.Азаров нагадав, що вчора рада директорів МВФ прийняла рішення схвалити нову програму співробітництва МВФ з Україною та виділити на виконання цієї програми транш розміром приблизно 16 млрд дол.
«Ми не плануємо направити ці гроші на фінансування дефіциту бюджету - на ці цілі піде всього лише близько 20% від загальної суми траншу, а 80% буде вкладено у серйозні програми модернізації нашої економіки», - заявив М.Азаров. За його словами, особлива увага буде приділена програмі з енергозбереження.
Водночас глава уряду висловив сподівання, що у 2011 р. Кабінет міністрі буде все менше витрачати ресурсів по погашення дефіциту бюджету. «Ми хочемо все більше коштів направляти на програму розвитку нашої країни. Ми таку траєкторію для себе намітили, виходячи перш за все із масштабності тих завдань, які перед нами стоять», - сказав він.
За словами прем'єр-міністра, загалом рішення МВФ про відновлення співробітництва з Україною відкриває нашій державі широкі можливості для співробітництва зі Світовим банком, ЄБРР, іншими фінансовими організаціями та Європейським союзом. Зокрема, М.Азаров зазначив, що таке рішення дозволяє продовжити співпрацю з ЄС щодо виділення Україні допомоги для компенсації населенню вартості житлово-комунальних послуг. «Це рішення мало бути реалізоване після набрання чинності рішення МВФ. Вчора рішення МВФ набрало чинності, а це означає, що ми отримаємо для реалізації цього завдання 600 млн євро», - сказав він.