ru ua

Уряд РФ вибрав компанію Ротенберга для будівництва мосту в Крим

Компанія "Стройгазмонтаж", що належить російському мільярдерові Аркадію Ротенбергу, офіційно стала генпідрядником будівництва моста через Керченську протоку. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті уряду Російської Федерації.

У розпорядження про визначення єдиного підрядника будівництва моста, який з'єднає Крим з Росією, зазначено, що закінчення будівництва моста необхідно забезпечити у термін не пізніше грудня 2018 р.

Раніше Ротенберг в інтерв'ю газеті "Комерсант" зазначив, що розуміє, що будівництво мосту - це "повна ізоляція від Заходу, чорна мітка і в особистому житті, і в бізнесі", проте "більше думає про те, що повинен залишити після себе" і "що стане підсумком життя". За словами Ротенберга, вартість будівництва Керченського мосту в 228,3 млрд рублів "реальна". Безпосередніми будівельниками моста можуть стати компанії з Південної Кореї та Туреччини.

В середині січня повідомлялося, що "Стройгазмонтаж" виконає близько половини робіт.

Відповідно до федеральної програмою, на Керченський міст закладено 246 млрд руб. Керченський міст є найдорожчим інфраструктурним підрядом в новітній історії Росії. За проектом, довжина моста складе 19 км, міст буде включати автомобільний перехід з двома смугами в кожну сторону, а також 2 залізничні колії.

Влітку 2014 р. повідомлялося, що генпідрядником на будівництві Керченського мосту може стати компанія Геннадія Тимченко "Стройтрансгаз", а субпідрядниками - "Мостотрест" і УСК "Міст". У жовтні з'явилася інформація про те, що генпідрядником стане ФГУП при Спецстрої.

В кінці 2014 р. Тимченко заявив, що не буде брати участь у будівництві мосту, оскільки не впевнений, що впорається". Він вказав на те, що в проекті є ряд невизначеностей, в тому числі - невідому кінцеву вартість проекту. Тимченко не влаштувало те, що він повинен був надати банківську гарантію на 30% вартості проекту, а також не повинен перевищувати граничну ціну будівництва в 228,3 млрд руб.