Уряд РФ прийняв вирішення про введення тимчасової заборони на експорт зерна у зв'язку із засухою до 31 грудня 2010 р

Уряд РФ прийняло вирішення про введення тимчасової заборони на експорт зерна і вироблюваних з нього товарів у зв'язку із засухою, повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні президії уряду Росії, повідомляє РБК. "Вважаю за доцільне ввести тимчасову заборону на експорт з території РФ зернових і інших сільськогосподарських товарів, похідних від зерна", - сказав він. Прем'єр-міністр відзначив, що у Росії достатньо резервів, але необхідно "не допустити зростання внутрішніх цін на продовольство, зберегти поголів'я худоби, сформувати резерви майбутнього року". "Ми повинні діяти акуратно. Ця заборона носитиме тимчасовий характер", - підкреслив В.Путін.
За його словами, рішення про те, яку політику вестиме держава у зв'язку з наслідками засухи, буде прийнято після грудня 2010 р. "Дивитимемося після збиральної кампанії", - уточнив прем'єр-міністр.
Тимчасова заборона на експорт зерна з РФ діятиме до 31 грудня 2010 р., повідомив РБК прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Песков.
Нагадаємо, за оцінкою Російського зернового союзу (РЗС), експорт зерна з РФ в сезоні 2010-1011 рр. (з липня по липень) повинен був скласти близько 20 млн т. Експорт зерна з РФ в сезоні 2009-2010 рр., за оцінками експертів зернового ринку, знизився майже на 1 млн т - до 21,2-21,5 млн т.
Загальні запаси зерна в РФ, за даними Росстата, на 1 липня 2010 р. склали 21,7 млн т.
За даними Міністерства сільського господарства РФ на 3 серпня 2010 р., в РФ оголошена надзвичайна ситуація у зв'язку із засухою в 27 регіонах, сільгоспкультури загинули на площі 10,2 млн га. У відомстві вказали, що в Приволжському, а також в окремих областях Центрального, Уральського і Південного федеральних округів із-за негативного впливу засухи прогнозується зниження врожайності і валового збору зерна. Також Мінсільгосп РФ знизив прогноз урожаю зерна в 2010 р. до 70-75 млн т. Офіційно Мінсільгосп розглядає цей діапазон декілька вже - 72-75 млн т.
РЗС, як повідомлялося, знизив прогноз урожаю на 2010 р. до 72-78 млн т зерна. Нагадаємо, що урожай зерна в 2009 р. склав 97,1 млн т, в 2008 р. - 108,2 млн т. Раніше озвучені прогнози на поточний рік знаходилися в діапазоні 81-85 млн т.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся