Уряд Нідерландів створить суд у справі про військові злочини в Косово

НовиниПолітика    15.01.2016 - 23:15
Фото: суд у справі про військові злочини в Косово
Фото: суд у справі про військові злочини в Косово

Кабінет міністрів відгукнувся на прохання Європейського союзу про проведення розслідування

Уряд Нідерландів створить в Гаазі суд з розслідування справ про військові злочини в Косово. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду Нідерландів.

Зазначається, що Кабінет міністрів відгукнувся на прохання Європейського союзу про проведення розслідування.

"Суд буде розглядати серйозні злочини, імовірно вчинені в 1999-2000 роках членами Визвольної армії Косово проти етнічних меншин і політичних супротивників. Це гостре питання в Косово", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що рішення про проведення суду в Гаазі було прийнято після консультацій між ЄС та голландською владою. Суд буде проводитися за рахунок коштів ЄС.

"Це важливо для звершення правосуддя", - сказав міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

Крім того, суд, який буде проходити з участю міжнародних суддів, повинен бути створений за законами Косово. Суд буде працювати у відповідності з найвищими міжнародними стандартами процесуального права. Засуджені не будуть відбувати покарання в Нідерландах.

"Поки немає справедливості, не може бути ніякого дійсно міцного світу", - сказав мер Йозіас ван Аартсен.

Також, уряди Нідерландів і Косово уклали угоду про заходи безпеки, які будуть застосовані в суді. Угода ще має бути схвалена парламентами кожної країни.

Нагадаємо, у штаб-квартирі уряду Косово сталася пожежа, в результаті того як мітингувальники закидали будівлю пляшками із запальною сумішшю.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Лідерами міжнародного трафіку "Vodafone Україна" стали Польща, Італія та Німеччина Родичі жертв MH17 вимагають опублікувати знімки з радарів
On Top