Уряд Молдови схвалив включення в Конституцію курсу на євроінтеграцію

Уряд Молдови схвалив включення в Конституцію курсу на євроінтеграцію
Фото: прапор Молдови (flickr.com/Frank)

Європейська інтеграція оголошується стратегічною метою розвитку країни

Кабінет міністрів Молдови схвалив додаток преамбули і першої статті основного закону положеннями про європейському шляху Молдови. Про це повідомляє видання Newsmaker.md.

Зазначається, що міністри також схвалили включення в Конституцію нової статті, згідно з якою європейська інтеграція оголошується стратегічною метою розвитку країни.

Видання повідомляє, що ініціатива внести євроінтеграцію в Конституції надійшла восени 2017 року від депутатів парламенту від Демократичної партії. Вони заявили, що Основний закон необхідно змінити у зв'язку з Декларацією про незалежність Молдови, Угодою про асоціацію з ЄС і рішенням Конституційного суду від 9 жовтня 2014 року, в якому суд оголосив курс на євроінтеграцію визначальним елементом конституційної ідентичності Молдови.

За словами авторів законопроекту, Угода про асоціацію з ЄС - це стратегічний документ, який "визначає нову еру у відносинах і є справжнім визнанням Республіки Молдова на європейському просторі".

У подальшому проект поправок до Конституції ще має розглянути парламент.

Нагадаємо, в Молдові пригрозили Москві підрахувати збитки від окупації Придністров'я.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся