Будівництво нового глибоководного порту з Клайпеди переноситься в Бутінге. Таке рішення прийняла дирекція Клайпедського морського порту, повідомляє Литовське ТБ.
Спори про місце будівництва порту ведуться вже давно, і як найбільш вірогідний варіант розглядався клайпедський район Мелнраге. Однак проти таких планів протестували жителі міста, так як це місце вважається зоною відпочинку.
"Варіант створення інфраструктури в Бутінге обійдеться дорожче, але, почавши будівництво в Мелнраге, ми ризикуємо взагалі опинитися в мертвій точці, зав'язнувши в десятирічної дискусії з місцевим співтовариством. Тому постало питання, а чи в змозі ми такий проект виконати", - прокоментував це рішення міністр шляхів сполучення Элигіюс Масюліс.
За оцінками експертів, бутингський варіант обійдеться в 4,2 млрд літів (1,2 млрд євро), а в Клайпеді - 3,8 млрд літів (1,1 млрд. євро). У Бутінге, розташованому біля кордону з Латвією, море мілкіше, проте передбачається, що погодити проект з Палангським самоврядуванням буде легше, ніж з владою Клайпеди.
"Цей день ми повинні вважати історичним у двох аспектах. Перший - в тому, що глибоководний порт буде віддалено від Клайпеди, і другий, який, можливо, ми коли-небудь будемо згадувати як історичний факт, що Литва буде мати другий порт. А це дійсно зміцнить імідж Литви як морської держави",- зазначив клайпедський мер Вітаутас Грибляускас.
Дискусії з приводу нового порту в Литві ведуться не менше десяти років. Передбачається, що ця ідея буде реалізована приблизно до 2023 р.