Уряд Канади заблокував операцію з поглинання BHP Billiton виробника добрив Potash

Влада Канади заблокувала заявку британо-австралійського гірничодобувного концерну BHP Billiton на покупку канадського виробника калійних добрив Potash Corp., Передає РБК з посиланням на Associated Press. Як повідомили представники Міністерства промисловості країни, угода невигідна для Канади.
Нагадаємо, Potash Corp. загрожувало недружнє поглинання з боку британо-австралійського гірничодобувного гіганта. 17 серпня 2010 р. Potash вже відкинула одну пропозицію BHP Billiton про свою покупку за 39 млрд дол. Однак на цьому тижні з'явилася неофіційна інформація про те, що BHP Billiton має намір підвищити суму пропозиції про покупку Potash на 10%.
Напередодні стало відомо, що в покупці частки в канадському виробнику мінеральних добрив може брати участь пул інвесторів, який буде складатися з російських і західних компаній і банків, у тому числі канадських. За словами голови ради директорів холдингу "ФосАгро" Володимира Литвиненка, про поглинання Potash мови не йде: "Ми не ставимо питання про поглинання, це може бути і об'єднання, і покупка частки". В.Литвиненко пояснив, що покупка частки в Potash Corp. російськими компаніями необхідна, щоб заблокувати поглинання Potash британо-австралійським концерном. "Якщо BHP отримає контроль над калійним ринком, наслідки для наших виробників можуть бути серйозними. Ми можемо втратити частину ринків", - вказав він.
Potash Corporation of Saskatchewan (Potash) базується в канадській провінції Саскачеван, виробляє калійні, фосфатні і азотні добрива. Чистий прибуток Potash за дев'ять місяців 2010 р. склав 1,3 млрд дол. проти 741 млн дол. за січень-вересень минулого року. Обсяг продажів компанії за вказаний період досяг 4,7 млрд дол. (роком раніше - 2,9 млрд дол.)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся