Уряди країн-членів ЄС домовилися про обмеження премій банкірам
Уряди країн-членів ЄС і чиновники в Брюсселі зуміли домовитися про обмеження, які блок накладе на виплату бонусів представникам банківського сектору. Згідно виробленому законопроекту, який повинен дістати фінальне схвалення Європейського парламенту наступного тижня, банки "повинні виробити нову культуру бонусних виплат", пише РБК daily.
Передбачається, що відразу і готівкою високопоставлені співробітники компаній фінансового сектору зможуть отримати лише 30% всіх преміальних. В окремих випадках, якщо розмір бонусу дуже великий, це обмеження знижується вже до 20%. Вирішувати, починаючи з якої суми бонус є великим, буде місцева влада, що було позитивно сприйняте навіть самими банкірами. Подібну умову залишає можливість для лобіювання своїх інтересів в кожному регіоні окремо.
До числа інших обмежень увійшло правило про те, що як мінімум 50% виплат має бути здійснене акціями або іншими цінними паперами компанії, вартість яких безпосередньо залежить від успіхів роботи керівників. В цілому розтягувати виплати банкам припаде як мінімум на три роки.
Ще однією особливістю законопроекту стало положення про те, що банки, що отримували як допомогу кошти платників податків, не мають права виписувати премії до тих пір, поки не повернуть ці гроші і не реструктурують власний бізнес.
Подібні ініціативи вже існують у Великобританії, проте там обмеження не стосуються численних хедж-фондів. Загальноєвропейська ж версія законопроекту розповсюджується і на них. У зв'язку з чим монетарна влада Великобританії вже заявила, що вивчає можливі негативні наслідки від ухвалення нових правил.