ПР вітає заяву Коморовського про розуміння необхідності паузи в євроінтеграції України

Партія регіонів вітає заяву Президента Польщі Броніслава Коморовського про розуміння необхідність паузи у євроінтеграції України. Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів (ПР) Володимир Олійник, коментуючи висловлювання президента Польщі про можливість виконання Україною вимог частини Євросоюзу в процесі ратифікації угоди про асоціацію з ЄС.

"Євроінтеграційний курс для України має стратегічне значення. Євроінтеграція для нашої країни - це не короткочасна кон'юнктура. Це шлях, на основі якого наша країна буде впроваджувати сучасні європейські стандарти, досягати конкурентоспроможності економіки, верховенства права і, як наслідок, підвищення якості життя громадян. Протягом всього періоду незалежності йшла напружена робота по незворотності інтеграції України в європейський і світовий економічний і політичний простір. За цей час було ухвалено низку законів, які сьогодні діють в Україні та чітко визначають її євроінтеграційний курс. Зокрема, це закони України "Про національну безпеку України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики". А також постанови Верховної Ради, де зафіксовано пріоритет євроінтеграції, які приймалися конституційною більшістю голосів.

Виходячи з цього, ми впевнені, що альтернативи європейській інтеграції не існує. Однак ми не можемо не звертати уваги на негативні наслідки для економіки України, до яких призведе початок роботи зони вільної торгівлі з ЄС. По суті, це означатиме різке скорочення доходів митниці, а на тлі закриття кордонів з Росією негативний ефект цього рішення буде тільки зростати. Я радий, що президент Коморовський позитивно оцінив можливість паузи в європейській інтеграції, коли для цього з'являться більш сприятливі економічні передумови", - зазначив Олійник.

На його думку, в цій ситуації Україна повинна виходити виключно з національних інтересів.

"І тому ми не можемо допустити різкого скорочення доходів бюджету. Нам потрібне розуміння, з яких джерел ми можемо розраховувати на компенсації втрат від відкриття ринку для європейських товарів і скорочення торговельно-економічних відносин з Росією. Без цього рішення про паузу в європейській інтеграції виглядає як неминуче. Тому ми покладаємо надію на мудрість і відповідальність європейських політиків, які з розумінням поставляться до нашої позиції. Іншого вибору ми поки не маємо. Європейська інтеграція залишається для нас стратегічним вибором. Але цей вибір ми не можемо зробити будь-якою ціною", - підсумував Олійник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся