ua en ru

Позиція МВФ щодо підвищення тарифів на газ в Україні залишається жорсткою, - Хорошковський

Позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо підвищення тарифів на газ і тепло в Україні залишається досить жорсткою. Про це заявив міністр фінансів України Валерій Хорошковський в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".
Хорошковський підкреслив, в МВФ наполягають на "русі до підвищення" тарифів на газ для населення в Україні, причому мова поки йде не про пряме підвищення, а про монетизацію пільг і перехід на адресну дотацію.

"Ми сьогодні розглядаємо можливість проведення в Україні експерименту в цьому напрямку на базі певного регіону або міста, в якому спробуємо побудувати модель адресної дотації і показати її результати - успіхи або проблеми. Тільки після цього можна підвищувати тарифи. Я думаю, це було б позитивно сприйнято як з боку інвесторів, так і з боку МВФ", - пояснив міністр фінансів.

Як зазначив Хорошковський, нинішні виплати "хоча і важкі, але можливі і без кредиту МВФ. Це може бути зроблено за рахунок внутрішніх ресурсів, за рахунок наших можливостей займати на фінансових ринках".

Хорошковський також повідомив, що після переговорів української делегації м МВФ у Вашингтоні в січні 2012 р. прем'єр-міністр Микола Азаров особисто спілкувався з головою фонду Крістін Лагард.

"Це дає нам надію на продовження переговорів. І ми зараз готуємо нашу переговорну позицію. Після узгодження часу візиту ми знову будемо виїжджати до них", - заявив міністр фінансів.

Нагадаємо, 24 січня у Вашингтон відбула українська делегація на чолі з віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим для продовження переговорів з МВФ. За підсумками переговорів, як відзначав віце-прем'єр міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, МВФ не прийняв рішення про надання Україні чергового траншу кредиту.