Повторні вибори президента Австрії перенесені через браковані бюлетені

НовиниПолітика    12.09.2016 - 14:50
Фото: в Австрії перенесені повторні вибори президента
Фото: в Австрії перенесені повторні вибори президента

Причиною перенесення став неякісний клей для конвертів

В Австрії перенесена дата повторних президентських виборів через браковані бюлетені. Про це повідомив глава Міністерства внутрішніх справ Австрії Вольфганг Соботка, передає газета Die Presse.

Як наголошується, причиною перенесення став неякісний клей, яким запечатували конверти для голосування поштою. У результаті конверти з бюлетенями могли відкритися.

"Ми не можемо оцінити, скільки конвертів могли б відкритися", - сказав Соботка.

Дефектні конверти були виготовлені компанією DPI Data Print Innovation Holding, яка виграла тендер на їх виробництво. Нові конверти будуть зроблені в державній друкарні.

Проведення виборів було заплановано на 2 жовтня. Соботка запропонував нові дати - 27 листопада або 4 грудня. Однак остаточну дату президентських виборів повинен затвердити парламент Австрії.

Перемогу у другому турі президентських виборів 22 травня здобув екс-лідер партії "зелених" Олександр Ван дер Беллен, він набрав 50,35 відсотка голосів. Його суперник від АПС Норберт Хофер отримав 49,64 відсотка. Перевага на користь Ван дер Беллена склав трохи більше 31 тисячі голосів. Явка в другому турі склала 72,7 відсотка.

Однак, нагадаємо, 1 липня Конституційний суд країни визнав президентські вибори недійсними у зв'язку з порушеннями в ході голосування. До суду звернулася правопопулістська Австрійська партія свободи (АПС), чий кандидат програв у другому турі виборів 22 травня з відставанням близько 1 відсотка.

 

On Top