ru ua

Поставки вугілля з зони АТО відновлені, - джерело

Поставки вугілля з зони АТО відновлені, - джерело Фото: поставка вугілля із зони АТО відновилася

Постачання вугілля антрацитної групи з непідконтрольних Україні територій розблоковані

В суботу, 12 вересня, почався рух потягів з вугіллям із зони проведення антитерористичної операції на Донбасі після того, як на підконтрольних територіях розблокували рух локомотивів. Про це РБК-Україна повідомило джерело на енергетичному ринку.

"Починаючи з суботи, вивозять усі - і ДТЕК, і "Центренерго", і "Донбасенерго", - повідомило РБК-Україна джерело на ринку, що побажало залишитися неназваним.

Нагадаємо, в п'ятницю, 11 вересня, учасники енергоринку на умовах анонімності повідомляли виданню, про те, що сепаратистські бандформування блокують всі поставки вугілля-антрациту із зони АТО на склади українських ТЕС. Цю ж інформацію неофіційно підтвердили в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Загрози з боку керівництва так званих республік про блокування поставок українського вугілля пролунали ще у вівторок, 8 вересня. Тоді "Донецьке агентство новин" з посиланням на "міністра транспорту" нелегітимної ДНР Семена Кузьменка повідомляло, що поставки вугілля будуть припинені до тих пір, поки Україна не зніме блокаду на постачання пально-мастильних матеріалів (ПММ) і запчастин на непідконтрольні території.

Зазначимо, левова частка вугілля антрацитових марок - 50% всіх запасів, які є паливом для семи українських ТЕС, через бойові дії на сході виявилася "замкненою" на Луганській ТЕС. Всього в Україні запасів антрациту в 1,5 млн тонн, повідомляв раніше в. о. голови НЕК "Укренерго" Юрій Касич.

За його словами, в серпні вдалося налагодити постачання вугілля з зони АТО. Його запаси на складах теплогенеруючих підприємств збільшилися, і зараз недобір до плану складає всього 0,4 млн т. - на рівні 1,75 млн тонн. Таким чином, енергогенеруючі компанії перестали використовувати запаси, а почали їх накопичення.

Всього, для успішного проходження опалювального сезону країні необхідно 3,5-4 млн т вугілля-антрациту.