Посол Великобританії Л.Тернер стурбований можливими порушеннями у ході виборчої кампанії в Україні

Посол Великобританії в Україні Лі Тернер схвалив факт проведення місцевих виборів в Україні, але при цьому висловив стурбованість у зв'язку з повідомленнями щодо можливих порушень демократичних стандартів у ході виборчої кампанії, повідомляє "Дзеркало тижня".
"Я вітаю той факт, що на цьому тижні відбудуться місцеві вибори. На початку нинішнього року були деякі сумніви щодо можливості їх проведення. Рішення скасувати або відкласти вибори послабило б репутацію України як лідера демократії серед країн СНД. Регулярні вибори, які проводяться відповідно до графіку, - це наріжний камінь демократії", - підкреслив дипломат.
При цьому Л.Тернер висловив стурбованість у зв'язку з повідомленнями про можливі порушення демократичних стандартів у ході виборчої кампанії.
"Говорячи щиро, я стурбований повідомленнями, що деякі умови навколо виборчої кампанії можуть не відповідати демократичним стандартам. Я маю на увазі заяви про те, що виборче законодавство, зокрема щодо порядку формування виборчої комісії, висвітлення у ЗМІ, а також певні дії, начебто здійснені службами безпеки, несправедливі до опозиційних партій", - заявив дипломат.
Посол підкреслив, що українська влада повинна зробити все можливе для того, щоб забезпечити дотримання демократичних принципів як під час проведення місцевих виборів, так і надалі: "Репутація України як лідера демократії в регіоні важлива для зовнішньої репутації країни та її керівництва, а також для відносин вашої країни з ключовими міжнародними партнерами, зокрема, Європейським Союзом. Тому влада повинна зробити все можливе, щоб довести в Україні та за її межами, що демократичні принципи були дотримані як 31 жовтня, так і надалі".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся